smartfon Samsung Galaxy S11+
Samsung Galaxy S11+ (fot. @OnLeaks @CashKaro.com)

Samsung Galaxy S11+ z solidną baterią. Ekran 120 Hz będzie miał skąd czerpać energię

Oficjalna prezentacja Samsunga Galaxy S11 z każdym dniem jest coraz bliżej, i niemal codziennie otrzymujemy coraz więcej szczegółów na jego temat. Flagowiec z Korei Południowej będzie mógł pochwalić się naprawdę niezłymi aparatami i baterią.

Reklama

Po pierwsze – aparaty

Redaktorzy Bloomberga dotarli do informacji dotyczących aparatów wykorzystanych w Galaxy S11. Zgodnie z tym, co można było przeczytać w sieci w ubiegłym tygodniu, smartfon zaoferuje robienie zdjęć w rozdzielczości 108 Mpix przy pomocy sensora, który trafił już w tym roku do Xiaomi CC9 Pro. O jego ogromnym potencjale świadczy fakt, że model ten pobił iPhone’a 11 Pro Max w fotograficznym porównaniu DxOMark. Można tylko wyobrażać sobie, jak dobre zdjęcia i filmy będzie w stanie wycisnąć z tej matrycy Samsung – Koreańczycy zwyczajowo przykładają większą wagę do optymalizacji oprogramowania aparatu niż Xiaomi. Biorąc pod uwagę fakt, że niektóre możliwości głównej kamery odblokuje wydajny Snapdragon 865, należy spodziewać się prawdziwej fotograficznej petardy.

Oprócz powyższego, Bloomberg twierdzi, że Galaxy S11 będzie dysponował także obiektywem ultraszerokokątnym oraz 5-krotnym przybliżeniem optycznym.

Reklama

Po drugie – bateria

Jest też informacja o pojemności baterii w Samsungu Galaxy S11+. Zgodnie z danymi dostarczonymi przez Ice Universe, potwierdzonymi poniższym obrazkiem, smartfon ten ma zyskać akumulator o pojemności 5000 mAh. Ten zapas energii będzie zapewne bardzo potrzebny, niekoniecznie po to, żeby bić rekordy czasu działania urządzenia. Zapewne chodzi raczej o zapewnienie zadowalających przebiegów przy użyciu wymagającego solidnego zasilania ekranu 120 Hz, jaki trafi do nowego Galaxy S.

Nowy flagowiec powinien zostać zaprezentowany gdzieś w lutym, choć wielu zapewne bardziej wyczekuje Galaxy S10 Lite i Galaxy Note 10 Lite, których premiera odbędzie się w okolicy połowy stycznia.

Premiera Galaxy S10 Lite i Galaxy Note 10 Lite opóźniona

źródło: Bloomberg, Ice Universe przez 9to5google