smartfon Samsung Galaxy S11+
Samsung Galaxy S11+ (fot. @OnLeaks @CashKaro.com)

Luty miesiącem Samsunga. Mamy prawdopodobną datę premiery Galaxy S11 i nowego Galaxy Fold

Gdyby chcieć sugerować się dotychczasowymi premierami Samsunga, należałoby stwierdzić, że jest niemal pewne, że Galaxy S11 zostanie zaprezentowany w lutym przyszłego roku. Spróbujmy jakoś zawęzić ten termin.

Reklama

Samsung Galaxy S10 zadebiutował w lutym bieżącego roku. Do tej pory Koreańczycy trzymali się zwyczaju, że nowy flagowiec pojawia się w ich ofercie w okolicach targów Mobile World Congress w Barcelonie. Te rozpoczną się w 2020 roku dnia 24 lutego. Samsung ponownie będzie chciał nieco wyprzedzić konkurencję, by nie organizować imprezy podczas zatłoczonych targów, a zaprosić dziennikarzy na wydarzenie kilka dni wcześniej.

Galaxy S11 może mieć premierę 18 lutego

Na taką datę wskazał człowiek odpowiedzialny za wiele wcześniejszych informacji o flagowcach Samsunga – Ice Universe. Co ciekawe, jego zdaniem producent smartfonów połączy tę prezentację z zapowiedzią drugiego składanego urządzenia. Impreza miałaby odbyć się w San Francisco, w Kalifornii. Niektórzy z Was pewnie pamiętają, że Galaxy S10 także miał premierę w San Francisco, 20 lutego 2019 r.

Reklama

Trudno stwierdzić, na ile wspomniana data jest dokładna. Niektórzy sugerują, że całe wydarzenie odbędzie się jeszcze wcześniej, 11 lutego. Nie wiem, czy byłbym skłonny podejrzewać Samsunga o takie przesunięcie względem daty z tego roku, ale kto wie? Oficjalne informacje spłyną do nas zapewne gdzieś po nowym roku, więc zaczekamy.

Dwie Galaktyki przy jednym ogniu

Ciekawi fakt, że Samsung będzie chciał w przyszłym roku połączyć dwie premiery w jedną, prezentując Galaxy S11 oraz Galaxy Fold 2 (o ile tak będzie się nazywał). Ta druga konstrukcja mogłaby być dla firmy małą rewolucją, bo oznaczałaby wykorzystanie koncepcji znanej z Motoroli RAZR – składanego telefonu z klapką. Jego cena miałaby być zauważalnie niższa od obecnego Galaxy Folda.

Jakkolwiek będzie przedstawiać się kalendarz Samsunga w lutym, na pewno będzie to ważny miesiąc dla tego producenta i fanów mobilnej elektroniki.

Potwierdzone: tak może wyglądać nowy składany smartfon Samsunga

źródło: @UniverseIce przez Sammobile