fot. Dudu Rocha

Wkrótce ruszy oficjalna beta Androida 10 i One UI 2.0 dla Galaxy S10

Samsung jest jednym z tych producentów, którzy pozwalają użytkownikom swoich smartfonów przetestować nową wersję oprogramowania przed jego oficjalnym udostępnieniem wszystkim klientom. Wkrótce ruszą zapisy na beta testy Androida 10 i One UI 2.0 dla flagowców z serii Galaxy S10.

One UI 2.0

Samsung jeszcze nie zaprezentował oficjalnie najnowszej wersji swojego interfejsu, ale spodziewamy się, że zrobi to w trakcie Samsung Developer Conference 2019, która odbędzie się w dniach 29-30 października. Mniej więcej w tym terminie powinny też ruszyć beta testy One UI 2.0 opartego na Androidzie 10.

Reklama

Co ciekawe, już pod koniec sierpnia br. w sieci pojawił się film przedstawiający wczesne wydanie One UI 2.0 na Galaxy S10+. Spodziewaliśmy się jednak, że do jego udostępnienia Samsung wprowadzi kilka zmian i faktycznie – niektóre funkcje w nim widoczne już trafiły do flagowców z serii Galaxy S10 za pośrednictwem aktualizacji, m.in. Link to Windows.

Wybrane funkcje z Galaxy Note 10 trafią wkrótce do serii Galaxy S10

One UI 2.0 beta

Według ostatnich, nieoficjalnych doniesień, beta testy Androida 10 i One UI 2.0 dla smartfonów z serii Galaxy S10 miały zostać zapowiedziane przez Samsunga jeszcze we wrześniu 2019 roku i ruszyć w październiku. Mimo że nie do końca się one potwierdziły, to południowokoreański oddział producenta poinformował, że już wkrótce użytkownicy tegorocznych flagowców z serii Galaxy S (z wyjątkiem Galaxy S10 5G) będą mogli przetestować nowe oprogramowanie. Niestety, konkretne daty już nie padają, a do tego informacja ta dotyczy wyłącznie Korei Południowej.

zapowiedź beta testów Androida 10 i One UI 2 dla smartfonów z serii Galaxy S10
Zapowiedź beta testów Androida 10 i One UI 2.0 dla smartfonów z serii Galaxy S10 (źródło: @jtinseoul)

Jak jednak wspomniałem, przed nami Samsung Developer Conference 2019, na której Samsung najprawdopodobniej oficjalnie przedstawi One UI 2.0 i poinformuje, na jakich jeszcze rynkach przeprowadzone zostaną beta testy nowego oprogramowania.

Jako że w zeszłym roku właściciele Galaxy S9 i Galaxy S9+ w Polsce mogli testować pierwsze wydanie One UI, można się spodziewać analogicznej sytuacji w tym. Czekamy więc na więcej informacji i konkretne terminy, bowiem nie wątpię, że wiele osób z nieukrywaną chęcią dołączy do programu beta testów One UI 2.0.

Źródło: @jtinseoul