Samsung Galaxy M51 fot. Tabletowo.pl

Samsung Galaxy M51 dostaje aktualizację do systemu Android 11 z One UI 3.1!

Samsung ma sporo smartfonów i tabletów do zaktualizowania, ale bardzo sprawnie przeprowadza proces udostępniania systemu Android 11 i One UI 3.1. Teraz przyszedł czas na model Samsung Galaxy M51 – jego właściciele również mogą cieszyć się z posiadania najnowszej wersji oprogramowania.

Reklama

Z racji posiadania baaardzo rozbudowanej oferty, Samsung musi poświęcić sporo uwagi kwestii aktualizacji do systemu Android 11 z najnowszym interfejsem One UI 3.1. Na szczęście, producent całkiem sprawnie sobie z nią radzi, choć zdarzyło mu się jedno małe potknięcie. Teraz nową wersję oprogramowania otrzymują właściciele modelu Samsung Galaxy M51.

Samsung Galaxy M51 dostaje system Android 11 z One UI 3.1!

Dzięki uprzejmości jednego z naszych Czytelników, Macieja, na załączonych poniżej zrzutach ekranu możecie zobaczyć cały wykaz zmian i nowości, jakie przynosi aktualizacja do Androida 11 z One UI 3.1 dla modelu Samsung Galaxy M51. Jest ich baaardzo dużo, ale jest to normalne, w końcu to duży update systemu oraz nakładki producenta.

Po zainstalowaniu aktualizacji posiadaczom tego modelu ukaże się odświeżony interfejs, w tym inaczej zorganizowana belka z szybkimi ustawieniami, którą wysuwa się pociągnięciem palcem od górnej krawędzi. Ponadto One UI 3.1 ma przynieść poprawę wydajności dzięki dynamicznej alokacji pamięci. Ważną nowością jest również możliwość jednokrotnego przyznawania uprawnienia aplikacji do dostępu do lokalizacji, aparatu czy mikrofonu.

Pełny wykaz zmian Samsung udostępnia również na dedykowanej temu smartfonowi stronie internetowej. Aktualizacja waży ponad 2 GB, zatem najlepiej pobrać ją z wykorzystaniem sieci WiFi. Warto też wcześniej zrobić kopię zapasową wszystkich danych, na którym zależy użytkownikowi. Teoretycznie podczas instalacji nowej wersji oprogramowania nie powinny one zostać usunięte, ale w takich przypadkach zawsze lepiej się zabezpieczyć.

Warto również zauważyć, że aktualizacja do systemu Android 11 z One UI 3.1 dla modelu Samsung Galaxy M51 przynosi ze sobą także najnowsze poprawki zabezpieczeń Androida – są one datowane na 1 marca 2021 roku.

Dajcie znać, czy Wasze egzemplarze też już otrzymały niniejszą aktualizację i jakie macie wrażenia z jej użytkowania!

Dziękujemy Maciej za info i screeny!