Samsung Galaxy Fold
Samsung Galaxy Fold

Chyba wreszcie wiemy, kiedy Samsung Galaxy Fold wejdzie do sprzedaży

Pierwszy składany smartfon od Samsunga, Galaxy Fold, został zapowiedziany już jakiś czas temu. Urządzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem, a zgodnie z pierwotnym rozkładem jazdy, miało znaleźć się w sprzedaży już jakiś czas temu. Niestety, ale na skutek problemów z wylewającym się wyświetlaczem, producent zdecydował się przełożyć datę rynkowej premiery. I chyba wreszcie wiemy, na kiedy firma wyznaczyła nową datę.

Saga z Galaxy Fold sięga w swoich początkach kwietnia. Właśnie wtedy wybrane redakcje zagraniczne otrzymały do testów to urządzenie. Żeby było jeszcze ciekawiej, producent zaoferował nawet możliwość zamówienia Folda w przedsprzedaży. Gdy tylko okazało się, że składany ekran cechuje się – mówiąc delikatnie – niezbyt dużą żywotnością, firma zrewidowała swoje plany, oferując możliwość rezygnacji z pre-orderu wraz ze zwrotem całej kwoty. Tak – w pewnym uproszczeniu – można podsumować perypetie Samsunga Galaxy Fold sprzed dwóch miesięcy.

Co z tego, że Samsung Galaxy Fold dobrze się sprzedaje, skoro niektóre sztuki już po dwóch dniach są zepsute?

Świat poszedł do przodu, pojawiły się ciekawe plotki o Samsungu Galaxy Note 10 i Note 10 Pro i branża jakoś tak niemal zapomniała o składaku od Samsunga. Do dzisiaj. Oto bowiem w Korei Południowej pojawił się raport, wedle którego nowa data premiery została wyznaczona na lipiec. Podczas planowanej konferencji firma ma opowiedzieć o wprowadzonych zmianach w metodzie produkcji swojego składanego super-smartfona. Nie ukrywam, że interesuje mnie, czy w związku z perypetiami, jakich doświadczyły osoby zdecydowane na zakup w kwietniu, producent przygotuje dla nich jakąś ciekawą promocję.

Samsung Galaxy Fold – folding test (fot. Samsung)

Przypomnijmy tu pokrótce, że urządzenie składa się z dwóch ekranów. Na zewnątrz znajduje się Super AMOLED o przekątnej 4,6 cala, proporcjach 21:9 i rozdzielczości 1690×840 pikseli. W środku umieszczono natomiast wyświetlacz Dynamic AMOLED o przekątnej 7,3 cala i proporcjach 4,2:3, który pracuje w rozdzielczości 1536×2152 pikseli. Telefon napędza Snapdragon 855, a całość domykamy informacją o 12 GB pamięci RAM i 512 GB na dane użytkownika.

Samsunga Galaxy Fold zaoferuje aż sześć aparatów. Główny składa się trzech obiektywów: 12 Mpix (szeroki obiektyw, zmienna przysłona f/1.5-f/2.4, Dual Pixel Autofokus, OIS) + 16 Mpix f/2.2 (obiektyw szerokokątny) + 12 Mpix (tzw. teleobiektyw z dwukrotnym zoomem optycznym, f/2.4, PDAF, IOS). Ten do selfie i rozmów wideo oferuje matrycę 10 Mpix z przysłoną f/2.0. Akumulator ma pojemność 4380 mAh.

źródło: Newstomato