Chyba wreszcie wiemy, kiedy Samsung Galaxy Fold wejdzie do sprzedaży | Tabletowo.pl

Chyba wreszcie wiemy, kiedy Samsung Galaxy Fold wejdzie do sprzedaży

Dołącz do dyskusji 0

Pierwszy składany smartfon od Samsunga, Galaxy Fold, został zapowiedziany już jakiś czas temu. Urządzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem, a zgodnie z pierwotnym rozkładem jazdy, miało znaleźć się w sprzedaży już jakiś czas temu. Niestety, ale na skutek problemów z wylewającym się wyświetlaczem, producent zdecydował się przełożyć datę rynkowej premiery. I chyba wreszcie wiemy, na kiedy firma wyznaczyła nową datę.

Saga z Galaxy Fold sięga w swoich początkach kwietnia. Właśnie wtedy wybrane redakcje zagraniczne otrzymały do testów to urządzenie. Żeby było jeszcze ciekawiej, producent zaoferował nawet możliwość zamówienia Folda w przedsprzedaży. Gdy tylko okazało się, że składany ekran cechuje się – mówiąc delikatnie – niezbyt dużą żywotnością, firma zrewidowała swoje plany, oferując możliwość rezygnacji z pre-orderu wraz ze zwrotem całej kwoty. Tak – w pewnym uproszczeniu – można podsumować perypetie Samsunga Galaxy Fold sprzed dwóch miesięcy.

Co z tego, że Samsung Galaxy Fold dobrze się sprzedaje, skoro niektóre sztuki już po dwóch dniach są zepsute?

Świat poszedł do przodu, pojawiły się ciekawe plotki o Samsungu Galaxy Note 10 i Note 10 Pro i branża jakoś tak niemal zapomniała o składaku od Samsunga. Do dzisiaj. Oto bowiem w Korei Południowej pojawił się raport, wedle którego nowa data premiery została wyznaczona na lipiec. Podczas planowanej konferencji firma ma opowiedzieć o wprowadzonych zmianach w metodzie produkcji swojego składanego super-smartfona. Nie ukrywam, że interesuje mnie, czy w związku z perypetiami, jakich doświadczyły osoby zdecydowane na zakup w kwietniu, producent przygotuje dla nich jakąś ciekawą promocję.

Samsung Galaxy Fold – folding test (fot. Samsung)

Przypomnijmy tu pokrótce, że urządzenie składa się z dwóch ekranów. Na zewnątrz znajduje się Super AMOLED o przekątnej 4,6 cala, proporcjach 21:9 i rozdzielczości 1690×840 pikseli. W środku umieszczono natomiast wyświetlacz Dynamic AMOLED o przekątnej 7,3 cala i proporcjach 4,2:3, który pracuje w rozdzielczości 1536×2152 pikseli. Telefon napędza Snapdragon 855, a całość domykamy informacją o 12 GB pamięci RAM i 512 GB na dane użytkownika.

Samsunga Galaxy Fold zaoferuje aż sześć aparatów. Główny składa się trzech obiektywów: 12 Mpix (szeroki obiektyw, zmienna przysłona f/1.5-f/2.4, Dual Pixel Autofokus, OIS) + 16 Mpix f/2.2 (obiektyw szerokokątny) + 12 Mpix (tzw. teleobiektyw z dwukrotnym zoomem optycznym, f/2.4, PDAF, IOS). Ten do selfie i rozmów wideo oferuje matrycę 10 Mpix z przysłoną f/2.0. Akumulator ma pojemność 4380 mAh.

źródło: Newstomato

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona