Samsung Galaxy Fold 2 nie będzie tylko lekko poprawionym Galaxy Fold

W minionym tygodniu Samsung zaprezentował Galaxy Z Flip, ale w tym roku na rynku zadebiutuje jeszcze jeden składany smartfon – bezpośredni następca Galaxy Fold. Najnowsze doniesienia wskazują, ze nie będzie to jedynie ulepszona wersja pierwowzoru. Smartfon może zaoferować m.in. ukryty pod taflą wyświetlacza aparat.

Reklama

Galaxy Z Flip został całkiem ciepło przyjęty przez fanów nowych technologii. Być może dlatego, że w porównaniu z Motorolą RAZR wypada o wiele lepiej, zarówno pod względem specyfikacji, jak i ceny (6600 zł vs 7299 zł). Co więcej, nawet ekskluzywna wersja Thom Browne nie jest aż tak przesadnie droga (chociaż tania też nie), więc smartfon jest po prostu skazany na sukces (Samsung podobno spodziewa się sprzedać do końca 2020 roku co najmniej 2,5 mln egzemplarzy).

Reklama

Galaxy Z Flip można więc uznać za składany smartfon dla mas, w przeciwieństwie do Galaxy Fold, który już w lipcu ma doczekać się bezpośredniego następcy. Jako że na stronach Samsunga także i ten model został „wciągnięty” do serii Galaxy Z, można się spodziewać, że nadchodząca nowość będzie się nazywała Galaxy Z Fold lub Galaxy Z Fold 2. Nie zmienia to jednak faktu, że cena prawdopodobnie (ponownie) zwali nas z nóg.

Z najnowszych doniesień wynika bowiem, że następca Galaxy Fold może zostać wyposażony w ukryty pod taflą wyświetlacza aparat, co z pewnością znacznie wpłynęłoby na jego cenę końcową. Z drugiej strony, dzięki temu ekran główny prawdopodobnie nie miałby już żadnego wycięcia, które nie wygląda zbyt atrakcyjnie w poprzedniku. Mówi się też, że będzie on miał nieco większą przekątną, bo 7,7 cala (vs 7,3 cala), a do tego zostanie pokryty ultra cienkim szkłem (Ultra Thin Glass), podobnie jak Galaxy Z Flip. Jeśli jednak Samsung ponownie „zabezpieczy” je warstwą polimeru, to użytkownicy mogą nie być zadowoleni.

Na razie nie wiadomo, czy Samsung zdecyduje się na więcej zmian, chociaż poprawienie przy okazji zawiasu wydaje się więcej niż pewne. Mnie osobiście najbardziej ciekawi, czy producent zastosuje większy wyświetlacz po zewnętrznej stronie, gdyż ten Galaxy Fold jest trochę za mały (4,6 cala), aby komfortowo korzystać ze smartfona w złożonej formie.

Źródło: Ajunews via xda-developers