apple airpods pro
(fot. Apple)

Nowe AirPodsy? Tak, ale jeszcze nie w tym roku

Słuchawki Apple AirPods goszczą na rynku już ładnych kilka lat. Przez ten czas doczekały się jedynie niewielkiego odświeżenia, zyskując, między innymi, bezprzewodowe ładowanie. Pojawił się również model AirPods Pro, dedykowany nieco bardziej zaawansowanym użytkownikom. Kiedy możemy się spodziewać ich następców? Z uwagi na obecną sytuację, raczej nieprędko.

Reklama

Poniższe informacje przekazał inwestorom jeden z najważniejszych analityków Apple i rynku nowych technologii – Ming-Chi Kuo. Redakcji portalu AppleInsider udało się zdobyć ich treść, dzięki czemu również my mamy możliwość pochylenia się nad przewidywaniami ekspertów.

(fot. pixabay.com)

2020 – co z AirPods X?

Na rok 2020 nie są przewidywane żadne zmiany w modelach AirPods czy AirPods Pro. Przewiduje się jednak odświeżenie modelu dedykowanego bardziej aktywnym użytkownikom – BeatsX. Istnieje możliwość, że wraz z odświeżeniem modelu zmieni się jego nazwa – z BeatsX na AirPods X. To jednak tylko domysły, których potwierdzenia możemy się spodziewać dopiero końcem bieżącego roku.

Reklama

2021 – lifting AirPods

To, że słuchawki AirPods nie zostaną odświeżone w 2020 roku nie oznacza, że nie stanie się to później. Ming-Chi Kuo przewiduje, że zmiana w ofercie może mieć miejsce początkiem 2021 roku, choć na tę chwilę nie wiadomo dokładnie, jakich zmian można się spodziewać.

Słuchawki bezprzewodowe AirPods (fot. Apple)

2022 – nowe AirPods Pro

W swoich przewidywaniach analityk poruszył również temat obecnie najmłodszego modelu z rodziny Apple AirPods – AirPods Pro. Jako że te dopiero zadebiutowały na rynku, raczej nie grozi im unowocześnienie w przeciągu tego i najbliższego roku. Odświeżenia topowych AirPodsów można spodziewać się w pierwszej połowie 2022 roku, choć istnieje możliwość, że firma ogłosi zapowiedź zmiany jeszcze końcem przyszłego roku.

AirPods a pandemia – nie jest aż tak źle

Dywagując nad przyszłością serii AirPods pochylono się również nad ich obecną sytuacją i wynikami sprzedażowymi w obliczu pandemii. Podstawowy model – druga generacja AirPods, sprzedaje się zauważalnie gorzej. Spekuluje się, że sprzedaż w drugim kwartale 2020 roku będzie aż o 40% niższa w porównaniu do poprzedniego. Sytuację ratuje model AirPods Pro, którego sprzedaż wzrosła o 70%. Stało się tak najprawdopodobniej dlatego, że wielu dotychczasowych posiadaczy bezprzewodowych słuchawek od Apple postanowiło właśnie teraz wymienić je na model Pro.

(fot. Apple)

Mimo ogólnoświatowych utrudnień, wygląda na to, że 2020 rok będzie dla serii AirPods bardzo dobry. Choć okoliczności nie są zbyt sprzyjające, w 2020 roku na rynek powinno trafić ponad 90 milionów egzemplarzy AirPods, z czego 50-55 milionów to model podstawowy.

Wygląda więc na to, że 2020 rok będzie kolejnym, w którym AirPods będą jednym z tych produktów Apple, po który klienci sięgają najczęściej.

Źródło: AppleInsider

Reklama