smartfon Samsung Galaxy A42 5G smartphone
Samsung Galaxy A42 5G (źródło: Samsung)

Samsung nareszcie ujawnił specyfikację Galaxy A42 5G. Xiaomi zje go na śniadanie

Producent obrał dość dziwną strategię w stosunku do modelu Samsung Galaxy A42 5G. Niby został on już oficjalnie zaprezentowany, ale Koreańczycy bardzo powoli dozują informacje na jego temat. Dopiero teraz, ponad miesiąc po pierwszej zapowiedzi, poznaliśmy dokładniejszą specyfikację najtańszego smartfona z modemem 5G południowokoreańskiej marki.

Specyfikacja Samsung Galaxy A42 5G

W przypadku tego modelu najważniejszy jest fakt, że będzie to najtańszy smartfon z modemem 5G marki Samsung. Koreańczycy zdają sobie sprawę, że sieć piątej generacji napędzi sprzedaż urządzeń mobilnych, dlatego chcą zaoferować ich jak najwięcej we wszystkich segmentach cenowych.

Już jakiś czas temu okazało się, że Samsung Galaxy A42 5G zostanie wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 750G ze zintegrowanym modemem 5G i będzie jednym z pierwszych smartfonów z tym układem na pokładzie (obok Xiaomi Mi 10T Lite).

Samsung dodał teraz, że do tego smartfon zaoferuje w standardzie 128 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 1 TB oraz – w zależności od wersji – 4 GB, 6 GB lub 8 GB RAM. Klienci dostaną więc duży wybór, choć nie wiadomo, która/które trafi/ą do Polski.

Specyfikacja Samsung Galaxy A42 5G obejmie również ekran Super AMOLED typu Infinity-U o przekątnej 6,6 cala i rozdzielczości HD+. Połączenie to nie wygląda najlepiej, ponieważ w tak dużych wyświetlaczach oczekiwałoby się Full HD+. Co jednak ciekawe, z panelem zostanie zintegrowany ekranowy czytnik linii papilarnych.

Smartfon zaoferuje też aparat o rozdzielczości 20 Mpix do selfie i rozmów wideo oraz poczwórny na panelu tylnym: 48 Mpix (f/1.8) + 8 Mpix (f/2.2) z obiektywem ultraszerokokątnym + 5 Mpix (f/2.4) do pomiaru głębi ostrości + 5 Mpix (f/2.4) do zdjęć makro.

Samsung podaje też, że smartfon zasili akumulator o pojemności 5000 mAh z obsługą ładowania przewodowego o mocy 15 W, a całość będzie miała wymiary 164,4×75,9×8,6 mm i ważyła 190 gramów.

smartfon Samsung Galaxy A42 5G smartphone
Specyfikacja Samsung Galaxy A42 5G (źródło: Samsung)

Cena Samsung Galaxy A42 5G

Niemiecki oddział producenta zapowiedział, że smartfon trafi do sprzedaży w Niemczech w listopadzie, a sugerowana cena Samsung Galaxy A42 5G została ustalona na 369 euro (równowartość ~1660 złotych).

Model ten nie będzie jednak miał łatwo na europejskim rynku – już w przyszłym tygodniu w Polsce zadebiutuje znacznie tańszy Xiaomi Mi 10T Lite, który „zjada” smartfon Samsunga na śniadanie zarówno pod względem ceny, jak i specyfikacji.