smartfon Xiaomi Mi 10T Pro smartphone
Xiaomi Mi 10T (źródło: Xiaomi)

Znamy datę premiery serii Xiaomi Mi 10T w Polsce! Czekacie?

Wczoraj Xiaomi oficjalnie zaprezentowało nowe smartfony z serii Xiaomi Mi 10T, a już dziś polski oddział producenta zapowiedział ich premierę w kraju nad Wisłą. Czekacie?

Data premiery serii Xiaomi Mi 10T w Polsce

Smartfony z serii Xiaomi Mi 10T zadebiutowały wczoraj i nie musieliśmy długo czekać, aż ich premierę w kraju nad Wisłą oficjalnie zapowie polski oddział producenta.

Xiaomi Polska poinformowało, że najnowsze smartfony z rodziny Xiaomi Mi 10T zostaną wprowadzone do Polski za dokładnie dwa tygodnie, 15 października 2020 roku. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00 i będzie transmitowane na żywo w serwisach społecznościowych marki, m.in. na Facebooku i YouTube.

seria Xiaomi Mi 10T polska premiera
Nowe smartfony z serii Xiaomi Mi 10T zadebiutują w Polsce 15 października 2020 roku (źródło: Xiaomi Polska)

Polski oddział zapowiada też „wyjątkową ofertę przedsprzedażową”, aczkolwiek na ten moment nie mamy na jej temat żadnych informacji. Zapewne jednak można się spodziewać, że producent będzie dorzucał jakieś gratisy do smartfonów.

W przypadku Xiaomi Mi 10T Lite prawdopodobne jest jednak przygotowanie Fash Sale, podczas której model ten będzie można kupić w niższej cenie. Podczas oficjalnej premiery zapowiedziano bowiem, że podstawowa konfiguracja 6 GB/64 GB ma kosztować 279 euro (równowartość ~1250 złotych), ale odbędzie się też właśnie Flash Sale za 249 euro (~1120 złotych).

Co zaoferują nowe smartfony Xiaomi?

Modele Mi 10T i Mi 10T Pro będą kusić przede wszystkim wyświetlaczami z funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością nawet 144 Hz, aczkolwiek ma ona być adaptacyjna, tj. dostosowywać się optymalnie do aktualnego scenariusza użytkowania (zabraknie możliwości ustawienia jej „na sztywno”).

Wersja z dopiskiem „Pro” ponadto zaoferuje aparat o rozdzielczości 108 Mpix z optyczną stabilizacją obrazu, podczas gdy standardowa 64 Mpix bez OIS. Oba modele zapewnią też wysoką wydajność dzięki procesorowi Qualcomm Snapdragon 865 oraz do 8 GB LPDDR5 RAM i do 256 GB pamięci wbudowanej typu UFS 3.1.

smartfon Xiaomi Mi 10T Pro smartphone
źródło: @Xiaomi

Chociaż Mi 10T i Mi 10T Pro zaoferują flagową specyfikację i parametry, to moim zdaniem znacznie większe szanse odnieść spektakularny sukces na polskim rynku ma Xiaomi Mi 10T Lite. Jest bowiem bardzo prawdopodobne, że będzie to najtańszy smartfon z modemem 5G w Polsce (aktualnie miano to należy do realme X50 5G).

Oprócz ceny, mocnymi stronami tego modelu będą m.in. wyświetlacz z funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością do 120 Hz (również jednak adaptacyjna), slot na kartę microSD, moduł NFC ze wsparciem dla Google Pay oraz podwójne głośniki, a także obsługa ładowania przewodowego o mocy 33 W.

smartfon Xiaomi Mi 10T Lite 5G smartphone
Xiaomi Mi 10T Lite (źródło: Xiaomi)