smartfon Samsung Galaxy A42 5G smartphone
Samsung Galaxy A42 5G (źródło: Samsung)

Wiemy, ile będzie kosztował Samsung Galaxy A42 5G i kiedy trafi do sprzedaży!

W minioną środę Samsung Galaxy A42 5G został oficjalnie zapowiedziany przez południowokoreańskiego producenta. Wiemy już, ile smartfon będzie kosztował i kiedy trafi do sprzedaży w Europie. Szczególnie pierwsza z informacji jest interesująca.

Specyfikacja Samsung Galaxy A42 5G

Do tej pory nie wiedzieliśmy zbyt wiele o tym smartfonie. Samsung zdecydował się go oficjalnie zapowiedzieć, lecz poskąpił informacji na jego temat – udostępnił jedynie grafiki Galaxy A42 5G oraz ujawnił, że model ten zostanie wyposażony w wyświetlacz Super AMOLED typu Infinity-U o przekątnej 6,6 cala.

Widać wyraźnie, że Samsung coraz częściej sięga po ekrany o dużych przekątnych, lecz nie wszystkim to odpowiada. Nic jednak na to nie poradzimy – to trend, którego nie jesteśmy w stanie odwrócić. Dzięki nowym informacjom na temat Galaxy A42 5G wiemy, co jeszcze zaoferuje ten model.

smartfon Samsung Galaxy A42 5G smartphone
źródło: Samsung

Wyświetlacz, oprócz przekątnej 6,6 cala, będzie charakteryzował się również rozdzielczością HD+. To krok w tył względem Galaxy A41, lecz producent musiał gdzieś poszukać oszczędności, aby specyfikacja Samsung Galaxy A42 5G mogła obejmować także obsługę sieci 5G.

Wciąż nie wiemy, dzięki jakiemu procesorowi z modemem 5G będzie to możliwe, ale nieoficjalnie mówi się, że Samsung sięgnie po Snapdragona 690. Teoretycznie jeszcze rozsądniejszym (z ekonomicznego punktu widzenia) wyborem byłby nowy Snapdragon z serii 4 z modemem 5G, ale pierwsze smartfony z nim na pokładzie mają pojawić się na rynku dopiero na początku 2021 roku, a Samsung Galaxy A42 5G trafi do sprzedaży jeszcze w 2020.

smartfon Samsung Galaxy A42 5G smartphone
źródło: Samsung

Oficjalnie natomiast wiadomo też, że nadchodzący smartfon zaoferuje poczwórny aparat 48 Mpix + 8 Mpix z obiektywem szerokokątnym + 5 Mpix do zdjęć makro + 5 Mpix do wykrywania głębi na tyle i pojedynczy o rozdzielczości 20 Mpix na przodzie. Urządzenie zasili zaś akumulator o pojemności 5000 mAh z obsługą technologii szybkiego ładowania.

Producent potwierdził też, że specyfikacja Samsung Galaxy A42 5G obejmie także ekranowy czytnik linii papilarnych.

smartfon Samsung Galaxy A42 5G smartphone
źródło: Samsung

Cena Samsung Galaxy A42 5G

Niemiecki oddział Samsunga poinformował, że cena Samsung Galaxy A42 5G została ustalona na 369 euro, co czyni go najtańszym smartfonem tej marki, który obsłuży sieć 5G.

Model ten trafi do sprzedaży u naszych zachodnich sąsiadów w listopadzie 2020 roku. Na razie nie wiemy natomiast, kiedy pojawi się w Polsce – a najprawdopodobniej będzie on dostępny w kraju nad Wisłą, bowiem oficjalnie zapowiedział go także polski oddział Samsunga.