Samsung Galaxy A33 5G render
(źródło: OnLeaks)

Samsung Galaxy A33 5G – nowy średniak na horyzoncie. Znamy jego wygląd

Seria Galaxy A, z racji dobrego stosunku ceny do jakości, cieszy się sporą popularnością wśród klientów. W sieci pojawiły się rendery oraz nieoficjalne informacje dotyczące części specyfikacji jednego z nadchodzących średniaków z tej serii – Galaxy A33 5G.

Odświeżony średniak z ulepszonymi aparatami

W sieci pojawiły się rendery prezentujące wygląd Galaxy A33 5G. Można na nich zauważyć przede wszystkim bardzo zbliżony design do poprzednika, czyli Samsunga Galaxy A32 5G.

Najnowszy model ma mieć aparaty umieszczone na prostokątnej wyspie, zbliżonej wyglądem do tej w Samsungu Galaxy A52s 5G.

Samsung Galaxy A33 5G render
(źródło: OnLeaks)

Na froncie urządzenia ma pojawić się wyświetlacz typu Infinity-U z dość dużym podbródkiem. Ekran ma mieć przekątną 6,4 cala i rozdzielczość Full HD+. Zastosowana technologia ekranu to Super AMOLED, nie zaś jak w przypadku poprzednika, TFT LCD.

Samsung Galaxy A33 5G render
(źródło: OnLeaks)

Na prawej krawędzi urządzenia mają znaleźć się klawisze głośności oraz przycisk blokady. Na dole natomiast będzie można znaleźć mikrofon, głośnik, tackę na kartę SIM oraz port USB-C. Niestety, Samsung Galaxy A33 5G najpewniej zostanie pozbawiony portu słuchawkowego, który znalazł się w poprzedniku.

Nowy średniak ma mieć grubość 8,1 mm, aparaty mają wystawać 1,6 mm ponad obudowę, co przełoży się na grubość 9,7 mm na wysokości wyspy z obiektywami. Źródła podają, że Samsung Galaxy A33 5G zostanie wyposażony w znacznie lepsze zaplecze fotograficzne. Rozdzielczość matryc ma być większa, a ogólna jakość zdjęć powinna znacznie się poprawić.

Dostępność Samsunga Galaxy A33 5G

Według informacji podanych przez 91mobiles, smartfon ten będzie dostępny wyłącznie w wariancie 5G. Dla przypomnienia, model Galaxy A32 zadebiutował w wersji 5G, a nieco ponad miesiąc później na rynku pojawił się także wariant 4G. Różniły się one od siebie znacząco pod względem specyfikacji, lecz oferowały niemal identyczny design.

Samsung Galaxy A33 5G ma zostać zaprezentowany w styczniu 2022 roku. Według przecieków, pojawi się on na rynku w czterech wersjach kolorystycznych – czarnej, białej, błękitnej i lawendowej (choć niewykluczone, że będzie również piąta – pomarańczowa).

Więcej szczegółów dotyczących specyfikacji powinno pojawić się w sieci nieco bliżej planowanej premiery smartfona.