smartfon Samsung Galaxy A15 smartphone render
Samsung Galaxy A15 (źródło: The Tech Outlook)

Nowe Samsungi nie będą „na bogato”, ale przynajmniej jeden postara się to ukryć

Każdy producent stara się pokazać od jak najlepszej strony, a w tej branży są nią high-endy. Samsung również to robi, jednak jednocześnie nie zapomina o klientach, którzy mają mniejszy budżet na zakup urządzenia lub po prostu mniejsze wymagania. Właśnie z myślą o nich przygotowuje trzy nowe modele. Poznaliśmy ich pierwsze tajemnice.

Samsung Galaxy A15 będzie wyglądał jak flagowiec. No prawie

W pewnym momencie Samsung stwierdził, że wszystkie jego smartfony powinny wyglądać podobnie, bo wcześniej producent nie zachowywał spójności stylistycznej. A z wielu względów jest to korzystne, gdyż na przykład pozwala zaoszczędzić czas i zmniejszyć koszty, a do tego w świadomości klientów ugruntowuje się określony design, charakterystyczny dla danej marki. Najlepszym tego przykładem jest Apple i iPhone – Koreańczycy postanowili obrać taką samą strategię.

smartfon Samsung Galaxy A15 smartphone render
Galaxy A15 (źródło: The Tech Outlook)

Ma to też efekt psychologiczny – klienci mogą poczuć się, jakby posiadali droższe urządzenie, mimo że tak nie jest. Z drugiej strony inni nie będą patrzyli na nich z politowaniem, że nie stać ich na droższy smartfon (nawet jeśli ktoś akurat z pełną świadomością i celowo taki kupił, bo zwyczajnie nie potrzebuje high-enda, gdyż i tak nie wykorzysta całego jego potencjału).

Dzięki przedpremierowym doniesieniom poznaliśmy nie tylko wygląd Samsunga Galaxy A15, ale też kilka informacji na temat jego specyfikacji technicznej. Wiemy już, że zostanie on wyposażony w wyświetlacz o przekątnej ~6,4 cala z wycięciem w kształcie litery U” w górnej części i czytnik linii papilarnych na bocznej krawędzi oraz USB-C i 3,5 mm złącze słuchawkowe na dolnej. Ponadto dowiedzieliśmy się, że smartfon będzie miał wymiary 160,2×76,8×8,4 mm.

Na renderach widać też trzy aparaty na tyle, lecz obecnie nie znamy ich parametrów. Nie wiemy również, kiedy się to zmieni, ponieważ data premiery Galaxy A15 wciąż pozostaje tajemnicą, aczkolwiek nie zdziwimy się, jeśli Samsung zaprezentuje go znienacka, bez żadnej zapowiedzi, bo często tak robi w przypadku budżetowych modeli.

Samsungi Galaxy A05 i Galaxy A05s też zdradziły co nieco na swój temat przed premierą

Na temat Samsungów Galaxy A05 i Galaxy A05s wiemy znacznie więcej niż o Galaxy A15. Noszą one numery modeli odpowiednio SM-A055F i SM-A057F oraz będą miały w większości taką samą specyfikację techniczną – na ich pokładzie znajdą się m.in. procesor MediaTek Helio G85 bez modemu 5G wraz z 4 GB RAM oraz moduły NFC i Bluetooth 5.3, a także slot na kartę microSD, dwa sloty na karty SIM i port USB-C.

Samsung Galaxy A05s i Galaxy A05
źródło: SamMobile

Samsung Galaxy A05s zaoferuje jednak więcej niż Galaxy A05, bo też moduł NFC i czytnik linii papilarnych oraz trzy aparaty na tyle, jednak w obu modelach główny będzie miał taką samą rozdzielczość – 50 Mpix. Ponadto model z literą „s” w nazwie otrzyma akumulator o pojemności 4000 mAh ze wsparciem dla ładowania przewodowego o mocy 25 W (Galaxy A05 może mieć zaś 5000 mAh baterię).

W sieci pojawiły się również rendery Galaxy A05s i zdjęcie Galaxy A05 – wynika z nich, że one już mniej będą przypominały pozostałe modele z oferty Samsunga, ponieważ mają mieć prążkowany panel tylny.