Reklama
smartfon Samsung Galaxy A13 5G smartphone
Samsung Galaxy A13 5G (źródło: @OnLeaks, @ZoutonUS)

Samsung Galaxy A13 5G nie będzie odstawać od konkurencji

Obecny, 2021 rok niedługo się skończy, a to oznacza, że wkrótce producenci zaleją rynek nowymi generacjami smartfonów. Samsung naturalnie nie będzie wyjątkiem. W pocie czoła pracuje nad kolejnymi urządzeniami z serii Galaxy. Jedno z nich, Samsung Galaxy A13 5G, właśnie zdradziło całe mnóstwo swoich tajemnic.

Reklama

Specyfikacja Samsung Galaxy A13 5G

Pod względem specyfikacji smartfon nie będzie odstawał od podobnie pozycjonowanej konkurencji. Tak samo, jak i ona, zostanie bowiem wyposażony w aparat o rozdzielczości 50 Mpix (f/2.0) z sensorem Samsung ISOCELL JN1. Obok niego znajdą się jeszcze dwa – 5 Mpix (f/2.2) z obiektywem ultraszerokokątnym i 2 Mpix (f/2.4) do pomiaru głębi.

smartfon Samsung Galaxy A13 5G smartphone
Samsung Galaxy A13 5G (źródło: @OnLeaks, @ZoutonUS)

Jak możemy zobaczyć nie nieoficjalnych renderach, które jednak z dużym prawdopodobieństwem przedstawiają finalny design modelu Samsung Galaxy A13 5G, aparaty będą nieznacznie wystawać ponad powierzchnię obudowy smartfona. Od razu można dodać, że – jak można się spodziewać – pokrywa panelu tylnego zostanie wykonana z tworzywa sztucznego.

Na przodzie smartfona znajdzie się natomiast jeden aparat, który zostanie umieszczony w wycięciu w kształcie litery „V” w górnej części ekranu. Wyświetlacz będzie miał przekątną ~6,48 cala i rozdzielczość Full HD+ oraz zajmie 83,4% powierzchni panelu przedniego (screen-to-body ratio). Niezbyt imponujący wynik, nawet jak na model z niższej półki.

smartfon Samsung Galaxy A13 5G smartphone
Samsung Galaxy A13 5G (źródło: @OnLeaks, @ZoutonUS)

We wnętrzu Samsunga Galaxy A13 5G znajdzie się procesor MediaTek Dimensity 700 z modemem 5G oraz – w zależności od konfiguracji – 4 GB lub 6 GB RAM i 64 GB lub 128 GB pamięci wbudowanej. Smartfon zasilać będzie akumulator o pojemności 5000 mAh ze wsparciem dla ładowania przewodowego (przez port USB-C) o mocy 25 W.

Ponadto specyfikacja Samsung Galaxy A13 5G obejmować będzie 3,5 mm złącze słuchawkowe i czytnik linii papilarnych na bocznej krawędzi oraz system operacyjny Android 11 z interfejsem One UI. Można spodziewać się, że w bliżej nieokreślonej przyszłości smartfon otrzyma aktualizację do wersji Android 12.

smartfon Samsung Galaxy A13 5G smartphone
Samsung Galaxy A13 5G (źródło: @OnLeaks, @ZoutonUS)

Samsung Galaxy A13 5G ma mieć wymiary 164,5×76,5×8,9 mm lub 10 mm, jeżeli uwzględnić wystające ponad powierzchnię panelu tylnego aparaty. Smartfon będzie dostępny na rynku w czterech wersjach kolorystycznych: czarnej, białej, niebieskiej i czerwonej.

Smartfon Samsung Galaxy A13 5G trafi do sprzedaży dopiero w 2022 roku, na jego początku, aczkolwiek niewykluczone, że zostanie zaprezentowany jeszcze w 2021. Na tę chwilę nie jest znana lista rynków, na które trafi, ale już teraz wymienia się wśród nich Stany Zjednoczone i Kanadę, gdzie cena tego modelu ma zaczynać się od 290 dolarów.