O tych rzeczach Samsung na swojej wielkiej premierze NIE mówił

Samsung miał dziś dzień wielkich ogłoszeń i prezentacji. Dostaliśmy mnóstwo nowych urządzeń, ale istotne może być też to, czego NIE zobaczyliśmy i o czym było cicho. Chodzi dokładnie o dwie rzeczy.

Tego nie było: Samsung Galaxy Z Fold 6 Ultra

Producent z Korei Południowej zaprezentował dwa składane smartfony: Galaxy Z Fold 6 oraz Galaxy Z Flip 6. W obu odświeżono nieco podzespoły i obudowę, trzymając się wiernie kierunku wytyczonego przez poprzedników. Jeśli jednak prześledzić zebrane na ich temat plotki, na konferencji Galaxy Unpacked zabrakło trzeciego „składańca” – Galaxy Z Fold 6 Ultra.

Samsung Galaxy Z Fold 6 (fot. Katarzyna Pura | Tabletowo.pl)
Samsung Galaxy Z Fold 6 (fot. Katarzyna Pura | Tabletowo.pl)

Sprzęt ten miał być cieńszy od swojej podstawowej wersji, a także zyskać wyświetlacze lepiej wypełniające dostępne powierzchnie. Wydawało się, że premiera tego urządzenia, występującego wewnętrznie w firmie jako SM-F958, zostanie ogłoszona razem z Galaxy Z Fold 6. Tak się jednak nie stało.

Wieść niesie, że smartfon nie ujrzy światła dziennego w najbliższym czasie – nawet na runku docelowym w Korei Południowej. Mało tego: mówi się, że Koreańczycy odsunęli w czasie pomysł wydania wypasionej wersji Galaxy Z Fold 6 i z dnia na dzień maleją szanse na to, że firma powróci do tego pomysłu.

Biorąc pod uwagę trend wśród producentów polegający na usilnych próbach wydawania nie-aż-tak-bardzo-drogich składanych smartfonów, może okazać się, że produkcja i utrzymywanie wsparcia dla urządzenia z jeszcze wyższej półki cenowej od tych, które już znajdują się w portfolio Samsunga, mija się z celem.

Tego nie było: Samsung Galaxy Galaxy Tab S10

Przy takim nagromadzeniu urządzeń zaprezentowanych na Galaxy Unpacked, dość logiczne jest, że Samsung nie chciał robić jeszcze większego zamieszania, dorzucając do tego jeszcze tablety. Przecież oprócz składanych smartfonów dostaliśmy też zegarki Galaxy Watch 7 i Galaxy Watch Ultra, oraz słuchawki Galaxy Buds 3 i Galaxy Buds 3 Pro.

Pewne jest jednak, że nowe tablety powstają, a potwierdził to przedstawiciel Samsunga odpowiedzialny za rozwój firmy w regionie południowa Afryka. Dodał jednak, że nie może podać więcej szczegółów.

To będzie, ale nie wiadomo kiedy: Galaxy XR

Informacja o nowej technologii rozszerzonej rzeczywistości padła oficjalnie ze sceny Galaxy Unpacked. Rąbka tajemnicy uchylił sam Rick Osterloh – starszy wiceprezes ds. platform i urządzeń w Google, który opowiadał o współpracy jego firmy z Samsungiem. Zapowiadano ją już ponad rok temu – ponoć Koreańczycy działają wspólnie z Google i Qualcommem na rzecz rozwinięcia idei AR, które miałoby zapewnić przewagę nad Apple i Metą. Ponieważ jednak nie przekazano żadnych konkretów, pewnie jeszcze sobie na nie poczekamy. Może nawet do przyszłego roku.