Revolut
Revolut

Duża zmiana w Revolut – fintech wprowadza polskie numery rachunków i wsparcie w języku polskim

Polski rynek jest dla Revolut niezwykle ważny. Jego twórcy szybko wprowadzają kolejne udogodnienia, żeby mógł on konkurować z tradycyjnymi bankami w Polsce jak równy z równym. Dziś znacząco przybliżono się do tego celu.

Revolut poinformował dziś, że od teraz przypisane użytkownikom numery rachunków i wydane karty będą rozpoznawane jako polskie. Dzięki temu pierwszemu można m.in. bez problemu podać swoje konto z tej aplikacji w pracy, aby otrzymywać na nie wynagrodzenie. Do tej pory pracodawcy mogli mieć bowiem opory, gdyż taki przelew systemy rozpoznawały jako międzynarodowy. Drugie z kolei definitywnie rozprawi się z sytuacjami, w których bankomaty myślały, że karta nie została wydana w Unii Europejskiej i z tego powodu naliczały tzw. opłatę surcharge (we wrześniu 2018 roku tylko częściowo się z tym uporano).

Revolut co prawda nie zdradził, przy współpracy z którą instytucją udało mu się zaoferować numery rachunków z polskimi numerami IBAN, ale Czytelnicy serwisu Cashless donoszą, że najprawdopodobniej jest to Danske Bank. To bardzo istotna zmiana z punktu widzenia użytkowników (w poprzednim akapicie napisałem dlaczego).

Równie ważną nowością jest także wprowadzenie wsparcia w języku polskim na czacie w aplikacji – do tej pory z supportem można było bowiem porozmawiać wyłącznie po angielsku. Dzięki temu więcej osób skorzysta z pomocy w razie jakichkolwiek problemów. Takie posunięcie jest możliwe, ponieważ w polskim oddziale Revoluta w Krakowie pracuje już ponad 350 osób. To ponad połowa wszystkich zatrudnionych przez tę firmę.

Obecnie z usług Revolut korzysta ponad ćwierć miliona użytkowników. Kilka dni temu fintech poinformował również, że udało mu się uzyskać europejską licencję bankową, dzięki której w najbliższej przyszłości klientom zostaną udostępnione kolejne oferty, m.in. kredyty gotówkowe. Wspomniana licencja daje także gwarancję ochrony zgromadzonych środków (do kwoty 100 tysięcy euro), więc w przypadku jakichkolwiek problemów użytkownicy będą mogli odzyskać swoje depozyty.

Polecamy również:

Play i Revolut nawiązują współpracę – dzięki niej klienci dostaną nawet 8 miesięcy subskrypcji za pół ceny

Źródło: Revolut, Cashless