fot. Pixabay

Jak nie płacić opłaty surcharge przy wypłacie pieniędzy z bankomatu Euronet kartą Revolut? Jest na to sposób

W czerwcu tego (2018) roku, Euronet zupełnie bez ostrzeżenia zaczął naliczać opłatę surcharge użytkownikom Revoluta, którzy wypłacali pieniądze z konta. Revolut potrzebował trochę czasu, aby rozwiązać ten problem, ale w końcu mu się to udało. Jak więc można uniknąć dodatkowych opłat przy wyciąganiu gotówki?

Problem wziął się stąd, że Revolut jest zarejestrowany w Wielkiej Brytanii i wydawane przez niego karty również mają brytyjski rodowód. Właśnie z tego powodu Euronet nalicza użytkownikom opłatę surcharge, ponieważ transakcja traktowana jest przez system jako dokonywana za granicą.

Reklama

Nie wiadomo jednak, dlaczego wcześniej właściciele kart Revolut mogli wypłacać bez dodatkowych opłat gotówkę z bankomatów sieci Euronet, a od połowy czerwca 2018 roku już nie i to bez żadnego uprzedzenia. Sam Revolut także był bardzo zaskoczony taką zmianą polityki, ponieważ nie został o tym fakcie uprzedzony.

Co ciekawe, opłatą surcharge obciążani są tylko właściciele kart z logo Mastercard – problem ten nie dotyczy posiadaczy plastików, wydanych przez Visa.

Jak uniknąć opłaty surcharge, wypłacając pieniądze kartą Mastercard?

Rozwiązanie niestety wymaga trochę zachodu i konieczności poniesienia niewielkich kosztów. Te ostatnie są jednak znikome, jeśli spojrzeć przez pryzmat tego, ile w ostatecznym rozrachunku można zaoszczędzić. Okazuje się bowiem, że wystarczy zamówić nową kartę z logo Mastercard, aby bez obaw o naliczanie opłaty surcharge wypłacać pieniądze z bankomatów sieci Euronet.

Revolut nie jest natomiast nic w stanie zrobić z już wydanymi kartami z logo Mastercard – nie da się ich zdalnie „przeprogramować”, aby bankomaty sieci Euronet rozpoznawały ją jako wydaną w Polsce. Jedynym rozwiązaniem jest zamówienie nowej lub po prostu wypłacanie pieniędzy w maszynach innych sieci i banków.

Źródło: Cashless