fot. Pixabay

Zastanów się dwa razy, zanim wypłacisz pieniądze kartą Revolut lub Curve w bankomacie Euronet

Do tej pory Revolut cieszył się nienaganną opinią. Co więcej, twórcy tej platformy mają ambicje sprawić, aby stała się ona głównym „bankiem” dla użytkowników. Niestety, właśnie okazuje się, że Euronet zaczął pobierać bardzo wysokie prowizje za wypłaty pieniędzy z bankomatów przy użyciu karty Revolut oraz Curve.

W przypadku karty Revolut do tej pory było tak, że w każdym miesiącu użytkownik mógł bez żadnej prowizji wypłacić z dowolnego bankomatu w Polsce i na świecie równowartość 800 złotych lub 1600 złotych (w zależności od tego, czy ma konto bezpłatne, czy premium). Tym większym zaskoczeniem było dla jednego z nich, kiedy przy wypłacie niewielkiej kwoty z bankomatu Euronet pobrano mu dość sporą prowizję. Z analogiczną sytuacją spotkał się jeden z właścicieli karty Curve – wypłacając 50 złotych, został obciążony kwotą 63 złotych.

Reklama

O sprawie dowiedział się serwis Cashless i skontaktował się z biurem prasowym Euronetu, które potwierdziło, że prowizję mogą być pobierane przy wypłatach z użyciem „niektórych kart”, ale jednocześnie zaznaczyło też, że stosowna informacja pojawia się na ekranie urządzenia i użytkownik musi zaakceptować dodatkową opłatę za wyciągnięcie gotówki.

Serwis Cashless nieoficjalnie dowiedział się również, że prowizje pobierane są przy wypłatach z użyciem kart, wydanych poza Unią Europejską. A jako że ostatnio Wielka Brytania zadeklarowała wyjście ze Wspólnoty, jest traktowana jako kraj spoza UE. Najwyraźniej właśnie dlatego doszło do wspomnianych powyżej sytuacji, bowiem zarówno Revolut, jak i Curve wywodzą się z Wysp.

Przy okazji serwis Cashless nie omieszkał skontaktować się z polskim oddziałem Revoluta, aby zapytać, skąd ta nagła zmiana. Okazuje się, że jest on zaskoczony decyzją Euronetu tak samo, jak my wszyscy i stara się wyjaśnić tę sytuację. Jednocześnie jednak przypomina, że użytkownicy mogą bezpłatnie wypłacać pieniądze z innych bankomatów w Polsce (w ramach dostępnego limitu, o którym wspomniałem na początku).

Muszę przyznać, że jestem szczerze zaskoczony takim obrotem spraw, bowiem do tej pory korzystanie z Revolut (z Curve nie miałem osobiście okazji) było niezwykle komfortowe, bowiem nie wiązało się z koniecznością zastanawiania się, czy za coś trzeba zapłacić – cała podstawowa funkcjonalność jest bezpłatna. Teraz jednak należy pamiętać, aby dwa razy zastanowić się, czy wypłacać pieniądze z bankomatów Euronetu, ponieważ można wtedy zapłacić niemałą prowizję…

Źródło: Cashless