Revolut Bank kredyt
źródło: Revolut

Revolut da Ci większy kredyt i odsetki na koncie oszczędnościowym

Revolut nieustannie się zmienia. Brytyjski fintech regularnie dodaje nowe funkcje i usługi do swojej aplikacji oraz ulepsza swoją ofertę. Obecnie kolejni klienci informowani są o możliwości aktywowania polskiego numeru konta IBAN, a teraz powinni również wiedzieć, że będą mogli otrzymać większy kredyt online oraz dostaną wyższe odsetki na koncie oszczędnościowym.

Revolut da Ci większy kredyt i odsetki na koncie oszczędnościowym

Revolut Bank informuje, że jego zaktualizowana oferta jest odpowiedzią na najwyższą od 24 lat inflację w Polsce, która w kwietniu 2022 roku przekroczyła poziom 12%, a także kolejne podwyżki stóp procentowych, ograniczoną dostępność „taniego kredytu” i częściową utratę zdolności kredytowej przez niektórych konsumentów w Polsce.

Klienci brytyjskiego fintechu mogą otrzymać kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem – od teraz maksymalna kwota kredytu udzielanego w pełni online to aż 150 tysięcy złotych, podczas gdy do tej pory było to 100 tysięcy złotych. Jednocześnie wydłużono maksymalny okres spłaty z 8 do 10 lat. Koszt kredytu zależy od oceny ryzyka – najmniej to 7,99% w skali roku. Revolut Bank nie pobiera natomiast prowizji od udzielenia kredytu.

Revolut Bank nie wszedł jeszcze na rynek kredytów hipotecznych w Polsce. Nie mniej, kredyt do 150 tysięcy złotych na okres do 10 lat przy stałym oprocentowaniu na poziomie 7,99%, to konkretna propozycja dla klientów, którzy szukają finansowania udzielanego online, w krótkim procesie, bez prowizji i zbędnych formalności.Tomasz Jarczyk, Dyrektor ds. Produktów Kredytowych Revolut w Polsce

Równocześnie brytyjski fintech informuje, że oprocentowanie kont oszczędnościowych w polskich złotych wzrosło we wszystkich dostępnych planach:

  • Metal z 1,4% do 2%,
  • Premium z 1,2% do 1,8%,
  • Plus z 1% do 1,6%,
  • Standard z 0,95% do 1,55%.

Oprocentowanie kont oszczędnościowych w euro nie uległo natomiast zmianie – w planie Metal to wciąż 0,3%, Premium – 0,2%, Plus – 0,15%, a Standard – 0,1%. We wszystkich ww. przypadkach jest to oprocentowanie w skali roku. Niewątpliwą zaletą konta oszczędnościowego w Revolut Bank jest codzienna wypłata odsetek.

Revolut Saving Vault konto oszczędnościowe
źródło: Revolut

Przy okazji brytyjski fintech przypomina, że jego klienci mogą ubiegać się również o kartę kredytową z limitem do 50 tysięcy złotych i 62-dniowym okresem bezodsetkowym.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosi 13,36% przy następujących założeniach: łączna kwota kredytu 20000 złotych, łączna kwota do zapłaty 21387,61 złotych, nominalna roczna stopa oprocentowania 11,50%, całkowity koszt kredytu 1387,61 złotych (miesięczna opłata 10 złotych i odsetki 1267,61 złotych) według stanu na dzień 05.05.2022 roku.Przykład reprezentatywny dla karty kredytowej Revolut