Revolut

Półtora miliona klientów Revolut w Polsce dostanie takiego maila. Bądź czujny

Półtora miliona – taką liczbą klientów może pochwalić się Revolut w Polsce. Już niebawem powinni oni otrzymać zaproszenie do skorzystania z lokalnych, polskich numerów kont.

Polskie numery IBAN znów w Revolucie

W najbliższych tygodniach w aplikacji oraz za pośrednictwem poczty e-mail Revolut będzie zachęcać swoich klientów do aktywowania polskich numerów kont. Dlaczego fintech w ogóle to robi?

W marcu 2021 roku klienci Revolut w Polsce musieli przejść z polskich numerów IBAN na litewskie. Miało to być tymczasowe rozwiązanie. Potem przeprowadzano testy „przesiadki” na polskie numery kont w kwietniu 2022 r. Próby okazały się pomyślne, dzięki czemu pierwsza grupa klientów planów Premium i Metal otrzymała zaproszenia do aktywowania polskich numerów IBAN. Zmiana ułatwi otrzymywanie lokalnych przelewów złotowych, w tym wynagrodzenia od pracodawcy na konto w Revolut.

Mniej więcej w tym samym czasie rok temu obiecaliśmy naszym polskim klientom, że polskie numery IBAN powrócą. Dziś rozpoczęliśmy udostępnianie lokalnych numerów kont pierwszym klientom planów Premium i Metal w Polsce. To będzie stopniowy proces, ale mamy nadzieję, że już niebawem będziemy mogli ogłosić, że ponad półtora miliona naszych klientów w Polsce ma możliwość korzystania z polskich numerów IBAN.Tomasz Jarczyk – Head of Credit Revolut w Polsce
W pierwszej kolejności zaproszenia do przyjęcia polskich numerów IBAN otrzymają posiadacze planów Revolut Premium i Metal

Revolut podkreśla także inne zalety takiego ruchu:

  • Szybsze i tańsze doładowania Revolut przelewem bankowym w lokalnej walucie.
  • Gdy pensja wpływa na konto Revolut łatwiej aplikować o kredyt lub kartę kredytową.
  • Sprawne regulowanie rachunków i zobowiązań podatkowych z poziomu konta Revolut.
  • Bez komplikacji i zbędnych pytań o zagraniczny numer konta (tzw. IBAN discrimination).
  • Nowe możliwości w zakresie integracji Revolut z polskimi systemami płatności.

Jak aktywować polski numer IBAN?

Najprościej, zrobimy to przez aplikację. Da się też przejść cały proces za pośrednictwem e-maila wysłanego nam na skrzynkę pocztową przez Revoluta. W apce wybieramy konto złotowe (PLN) i podążamy za instrukcjami.

Z technicznych rzeczy warto wspomnieć, że polskie numery IBAN zapewnia Aion Bank, dlatego też podczas „migracji” musimy wyrazić zgodę na świadczenie usługi oraz zaakceptować regulaminy. Kiedy już to zrobimy, dostęp do nowego numeru IBAN zostanie odblokowany.