realme Pad tablet
realme Pad (źródło: realme)

realme Pad już wkrótce trafi do Europy, i to w mocniejszym wydaniu

Przed kilkoma tygodniami swoją premierę miał pierwszy tablet marki realme. Początkowo trafił on na rynek indyjski, ale od dawna krążyły plotki, że będzie dostępny również na innych rynkach. Najnowsze informacje wskazują, że premiera realme Pad w Europie jest coraz bliżej.

Reklama

Europejski realme Pad dostanie procesor Qualcomm Snapdragon

Przypomnijmy, że pokazany we wrześniu 2021 roku tablet realme Pad cechuje się świetną ceną, która poniekąd wynika z dość przeciętnej specyfikacji. Sercem tego urządzenia jest procesor MediaTek Helio G80, który ani nie podbija rankingów wydajności, ani nie pozwoli na bardziej ambitne i profesjonalne zadania.

Leakster @snoopytech_ informuje, że realme Pad skierowany na europejski rynek zaoferuje nieco zmienioną, mocniejszą specyfikację. Za napędzanie nowego tabletu ma być odpowiedzialny SoC Qualcomm Snapdragon 870 5G, który stanowić będzie ogromny skok wydajnościowy względem wersji z MediaTekiem.

Pozostała część specyfikacji ma pozostać niezmieniona. Urządzenie nadal będzie cechować się 10,4-calowym ekranem IPS o rozdzielczości 1200×2000 pikseli. Ulepszony tablet dostanie też 4 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej na dane, którą będzie można rozszerzyć przy pomocy karty microSD.

Zestaw fotograficzny będzie składał się z dwóch aparatów o rozdzielczości 8 Mpix, zarówno na przodzie, jak i tyle. Bateria o pojemności 7100 mAh powinna zapewnić przyzwoity czas pracy, a jej ładowanie może odbywać się z mocą 18 W. Waga pozostanie na poziomie 440 gramów, a wymiary niezmienione.

Nie da się ukryć, że taka specyfikacja jest zdecydowanie bardziej atrakcyjna dla przeciętnego użytkownika. Jeden jej punkt nie daje mi jednak spokoju – 4 GB RAM w połączeniu ze Snapdragonem 870 wydaje się być skromną wartością. Niewykluczone, że jest to błąd w specyfikacji i ostatecznie we wnętrzu znajdzie się więcej pamięci operacyjnej.

realme Pad tablet
(źródło: realme)

Niestety, dokładna data premiery realme Pad w Europie nie jest znana. Informator twierdzi jednak, że nie jest ona wcale odległa i można się jej spodziewać „w najbliższym czasie”. Cena również pozostaje niewiadomą – należy się jednak domyślać, że ciężko będzie utrzymać ją na podobnym poziomie, co w Indiach (~poniżej 950 złotych).

Nie zmienia to jednak jednego – wraz z europejską premierą realme Pad będzie jednym z najtańszych tabletów ze Snapdragonem 870, a to może okazać się wystarczające, aby skusić klientów.