Paczkomat InPost fot. Tabletowo.pl

InPost zapowiada przerwę serwisową. Kiedy i czy będzie można odebrać paczkę z Paczkomatu?

Aby InPost działał jak dobrze naoliwiona maszyna, czasami potrzebuje chwili przerwy, żeby wdrożyć konieczne modyfikacje. Firma zapowiedziała kilkunastogodzinną przerwę serwisową, zaplanowaną na 10 kwietnia 2023 roku. Czy będzie można wtedy odebrać paczkę z Paczkomatu?

11-godzinna przerwa serwisowa InPost 10 kwietnia 2023 roku

Firmy zawsze starają się planować prace serwisowe w takich terminach, gdy będą one jak najmniej uciążliwe dla klientów, aczkolwiek nie zawsze, czego przykładem był ING Bank Śląski, który raz przeprowadził je w środku dnia roboczego. InPost zapowiedział kilkunastogodzinną przerwę serwisową na 10 kwietnia 2023 roku. To poniedziałek, ale nie roboczy, bowiem tego dnia jest Poniedziałek Wielkanocny. Podczas gdy więc Wy (w większości) będziecie się wylegiwać lub/i spędzać czas z najbliższymi, pracownicy operatora będą uwijali się jak mrówki, aby wykonać powierzone im zadania.

Przerwa serwisowa InPost 10 kwietnia 2023 roku

Prace serwisowe rozpoczną się dnia 10 kwietnia 2023 roku o godzinie 6:00 rano i potrwają do 17:00 popołudniu. Nie można wykluczyć, że zostaną zakończone wcześniej, ale mimo wszystko musicie się przygotować na utrudnienia, choć stosunkowo niewielkie. InPost poinformował bowiem, że nawet w trakcie przerwy serwisowej:

 • będzie możliwe wybranie Paczkomatu jako opcji dostawy spośród listy urządzeń dostępnych na wyświetlanej mapie,
 • będzie możliwe generowanie kodów zwrotów dla przesyłek Allegro,
 • będą wysyłane komunikaty SMS/e-mail/push do klientów/odbiorców,
 • będą aktualizowane statusy przesyłek na stronie internetowej, w aplikacji mobilnej InPost Mobile oraz na platformie WebTrucker,
 • będzie dostępny formularz reklamacyjny dla klientów na stronie inpost.pl,
 • będzie możliwe generowanie raportów QlikView,
 • będzie działać usługa Urząd24.

Ponadto firma poinformowała, że Centrum Obsługi Klienta będzie działało dnia 10 kwietnia 2023 roku w godzinach 8:00-16:00. Co jednak najważniejsze: mimo prowadzonych prac cały czas będzie można odbierać paczki z Paczkomatów przy użyciu kodu odbioru i kodu QR, ale jednocześnie operator uprzedza, że mogą wystąpić przerwy w możliwości zdalnego otwarcia skrytki za pomocą aplikacji InPost Mobile.

Jakich utrudnień należy się spodziewać w trakcie przerwy serwisowej 10 kwietnia 2023 roku?

Firma informuje, że mogą wystąpić krótkotrwałe przerwy w możliwości:

 • tworzenia, nadawania, opłacania oraz przekierowywania przesyłek kurierskich i przesyłek nadawanych przez Paczkomaty, a także w Punktach Obsługi Paczek (POP lub PaczkoPunkt),
 • opłacania paczek za pobraniem poprzez PayByLink oraz Blik,
 • generowania etykiet dla przesyłek – Kurier i przesyłek – Paczkomat,
 • korzystania z usługi InPost Lodówkomat.