procesor Qualcomm Snapdragon 888 processor
Qualcomm Snapdragon 888 (źródło: Qualcomm)

Wiadomo już, kiedy na rynku pojawi się drugi smartfon z procesorem Snapdragon 888

Ponieważ Samsung nie podał jeszcze daty premiery nowych smartfonów Galaxy S21, trzeba założyć, że tytuł drugiego urządzenia z nowym procesorem Snapdragon 888 od Qualcomma dostanie się IQOO 7.

Pierwszy smartfon ze Snapdragonem 888

Xiaomi bardzo postarało się, by model Mi 11 został pierwszym dostępnym na rynku smartfonem z nowym topowym procesorem Qualcomma. Wyprzedził w tym innych producentów o kilka długości, bo kolejne urządzenia ze Snapdragonem 888 zostaną zaprezentowane dopiero po Nowym Roku.

procesor Qualcomm Snapdragon 888 processor

Samsung Galaxy S21 ma pojawić się dopiero 14 stycznia, więc inne firmy mają dość dużo czasu, by pokazać coś swojego w tej dwutygodniowej przerwie, która tworzy się między premierami smartfonów ze Snapdragonem 888. I dokładnie tak się stanie.

Drugi smartfon ze Snapdragonem 888

Ja przekazuje gizchina, vivo i jego submarka IQOO zaplanowali specjalne wydarzenie na 11 stycznia. Wtedy to odbędzie się konferencja, na której zobaczymy kolejny smartfon ze Snapdragonem 888 – IQOO 7.

(fot. gizchina)

Jak na razie nie wiemy za dużo na temat tego urządzenia. Na 100% będzie wyposażone w układ chłodzenia, RAM klasy LPDDR5 oraz pamięć wewnętrzną UFS 3.1. Informacje te pochodzą z oficjalnej zapowiedzi vivo. Reszta spodziewanej specyfikacji pochodzi z nieoficjalnych źródeł.

(fot. gizchina)

IQOO 7 ma dostać 6,5-calowy ekran Full HD+ z częstotliwością odświeżania 120 Hz oraz okrągłym otworem na przedni aparat. W wyświetlacz ma być wbudowany czytnik linii papilarnych. Oprócz tego, smartfon będzie mógł pochwalić się potrójnym modułem kamery na pleckach, z 48-megapikselową matrycą i optyczną stabilizacją obrazu na czele. Podobno nowy produkt vivo ma zaoferować baterię 4000 mAh i szybkie ładowanie o mocy 120 W, co byłoby mocnym atutem tego sprzętu.

Powyższe pobieżne zestawienie podzespołów jest prawdopodobne – raczej nie spodziewamy się, żeby nowy IQOO 7 był gorszy od modelu IQOO 5, którego poznaliśmy w sierpniu.