Sony Xperia Ace III (fot. Sony)

Mała Xperia z 5G? Sony nie ma serca, że nie uruchamia jej sprzedaży w Polsce

Sony ma przed sobą premierę dwóch ważnych smartfonów w Polsce. Wydaje się jednak, że niewielka Xperia Ace III – najbardziej przystępny cenowo telefon z najnowszych, w ogóle do nas nie trafi.

Xperia Ace III – maluch, którego bocian nam nie przyniesie

Sony porzuciło ideę sprzedawania mniejszych smartfonów o flagowej specyfikacji. To po prostu się nie opłacało, bo choć telefon można było wyposażyć w mniejszy ekran, to jednocześnie kompaktowa konstrukcja nakładała ogromne ograniczenia na rozmiar baterii. Taki stan rzeczy smuci tych, którzy byli fanami niewielkich Xperii Compact, których linia została przez Sony wygaszona.

Nie jest tak, że Sony w ogóle nie sprzedaje mniejszych smartfonów, ale nie są one dostępne dla Europejczyków. W Japonii pojawiła się właśnie trzecia generacja Xperii Ace. Naprawdę mogłaby spodobać się miłośnikom małych urządzeń.

Xperia Ace III wygląda tutaj jak stara, dobra Xperia Compact

Telefon wyposażono w 5,5-calowy ekran, przykryty szkłem Gorilla Glass Victus. W środku znalazł się procesor Qualcomm Snapdragon 480. Działa na spółkę z 4 GB RAM-u i 64 GB pamięci wewnętrznej. To typowe podzespoły dla urządzenia z niższej półki. Wyróżnikiem jest tutaj obsługa sieci 5G.

Sama obudowa nasuwa skojarzenia z bardziej „kanciastym” stylem Sony sprzed lat i przypomina dawne projekty Xperii Compact. Nie można dać się zwieść pozorom i zakładać, że smartfon jest filigranowy. Panel tylny jest z poliwęglanu, a całość zyskała certyfikat IP68. Na zdjęciu poniżej widać, że w obecności Xperii Ace III można swobodnie myć rzodkiewki ;)

Z dodatkowych rzeczy: aparat główny ma matrycę 13 Mpix, a przedni – 5 Mpix. W tak niewielkiej skrzyneczce z elektroniką znalazło się nawet miejsce dla gniazda słuchawkowego, a bateria ma pojemność 4500 mAh. Nie zabrakło nawet NFC.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy sprzęt będzie dostępny w sprzedaży w Japonii. Bo o dostępności na Starym Kontynencie można sobie tylko pomarzyć.