Visa Mobile w Nest Bank

Pierwsi na świecie. Visa Mobile ląduje w Nest Banku

Jak płacimy za zakupy w internecie? Jeśli dany sklep nie obsługuje BLIK-a, a chcemy rozliczyć się za pomocą karty płatniczej, często musimy przepisywać długie ciągi cyfr z karty do odpowiednich okienek na stronie. Klienci Nest Banku już nie muszą.

Nest Bank uruchamia płatności Visa Mobile

Visa Mobile to nowa metoda płacenia, wdrażana na naszym podwórku przez Nest Bank. Jesteśmy pierwszym krajem na świecie, w którym się pojawiła. W pracach nad nią uczestniczyło m.in. Studio Innowacji Visa w Warszawie. Jak działa i czym różni się od dotychczasowych rozwiązań?

Teraz nie będzie trzeba podawać pełnego hasła do bankowości mobilnej czy ręcznie przepisywać danych karty płatniczej. Wystarczy wpisać swój numer telefonu podczas płatności na stronie sklepu czy w aplikacji i zatwierdzić płatność na smartfonie. To wszystko.

Nest Bank poinformował, że po okresie testowym, w którym do usługi mieli dostęp jedynie nieliczni, udostępnią ja wszystkim swoim klientom – zarówno biznesowym, jak i indywidualnym.

Jest to rozwiązanie o globalnym potencjale, wykorzystujące standard EMV SRC, które szerzej znane jest na naszym rynku jako Click to Pay. Uważamy, że Visa Mobile ma olbrzymi potencjał i pracujemy nad tym, by ta metoda była powszechnie dostępna.Adrian Kurowski, dyrektor Visa w Polsce

Jak zarejestrować się w Visa Mobile?

Aplikacja mobilna Nest Banku poprowadzi nas przez proces rejestracji krok po kroku. Z menu „Karty„ wybieramy „Dodaj kartę do Visa Mobile”, potem pozostaje przepisać kod, który zostanie wysłany w mailu, a następnie zatwierdzić hasłem mobilnym. To właściwie tyle, bo dalej można już sprawdzać działanie Visa Mobile w praktyce.

Podczas płatności w sklepie internetowym sprawdzamy, czy istnieje możliwość zapłacenia przez Visa Mobile. Jeśli tak, to po wyborze tej opcji podajemy swój numer telefonu, a następnie zatwierdzamy transakcję hasłem mobilnym w aplikacji mobilnej Nest Banku. Dzięki temu płatność może zająć nawet mniej niż 20 sekund.

W apce banku lub osobno

Visa Mobile jest dostępne nie tylko bezpośrednio w aplikacji Nest Banku, ale także jako osobna aplikacja. Jeśli komuś będzie wygodniej korzystać z tej apki, sam będzie mógł wybrać program, w którym będzie dokonywał potwierdzenia transakcji. Pełna swoboda. Na razie jednak wszystko kręci się wyłącznie wokół Nest Banku, dla którego rozwiązanie jest dostępne ekskluzywnie.

Pierwszym dostawcą usług płatniczych obsługującym Visa Mobile jest serwis Przelewy24. Dzięki temu obecnie z Visa Mobile można zapłacić w kliku tysiącach sklepów internetowych w Polsce, a ich lista będzie przez Przelewy24 systematycznie poszerzana.

Systemy bezpieczeństwa oferują ten sam poziom poufności danych i transakcji jak w wypadku każdej innej transakcji kartą. Dlatego nie ma obaw przez tym, że z Visa Mobile skorzysta jakaś osoba postronna, znająca jedynie nasz numer telefonu. Każda operacja musi być potwierdzona hasłem, kodem PIN lub technologią biometryczną urządzenia.