Samsung Galaxy A9 (fot. Samsung)

Najlepszy Samsung Galaxy S10 będzie miał sześć aparatów, modem 5G i 6,7-calowy ekran

Ten wyścig chyba nigdy się nie skończy – właśnie bowiem okazuje się, że Samsung szykuje smartfon z w sumie aż sześcioma aparatami! Oprócz tego, na jego pokładzie ma się też znaleźć modem, obsługujący sieć 5G.

Prawdopodobnie mało kto się spodziewał, że Samsung aż tak zacznie nas zaskakiwać. Jeszcze do niedawna jego smartfony były przeraźliwie nudne, a do tego producent z dość dużym opóźnieniem wprowadzał najnowsze rozwiązania typu podwójny aparat czy ekrany o proporcjach 18,5:9.

Reklama

Ostatnio to się jednak zmieniło – premiera (najpierw) Galaxy A7, a potem jeszcze Galaxy A9 pokazała, że Samsung w końcu się obudził z letargu i zaczął na powrót być innowacyjny. Niedawna konferencja Samsung Developer Conference 2018 dodatkowo to potwierdziła. Zobaczyliśmy bowiem na niej nie tylko zapowiedź składanego smartfona, ale również nowe typu wyświetlaczy: Infinity-U, Infinity-V, Infinity-O i New Infinity, które niedługo z pewnością pojawią się na pokładzie przyszłorocznych średniaków marki.

Samsung wkrótce przekroczy jednak kolejną granicę. I nie mówię tutaj o „funkcji, która wiele zmieni”, a o serii smartfonów Galaxy S10. Według najnowszych doniesień renomowanego serwisu The Wall Street Journal, Koreańczycy szykują nie „tylko” trzy modele, a aż cztery, z czego ten czwarty będzie naprawdę „wybajerzony”. Zostanie on wyposażony w łącznie aż sześć aparatów: cztery z nich znajdą się na tyle urządzenia (jak w Galaxy A9), natomiast pozostałe dwa na przodzie. Urządzenie zaoferuje też modem 5G, obsługujący sieć nowej generacji.

Na razie nie wiadomo nic na temat dokładnej konfiguracji kamer w modelu o oznaczeniu kodowym „Beyond X”, ale pole do popisu jest naprawdę duże. Niewykluczone, że moduł na pleckach będzie podobny do tego w Galaxy A9, aczkolwiek naturalnie z lepszymi sensorami i większymi możliwościami. Po sieci lata jednak też informacja, że Samsung może wsadzić tam rozwiązanie o nazwie TOF Camera, którego obecnością chwali się zapowiedziany niedawno w Europie Oppo RX17 Pro (do Polski trafi on na początku 2019 roku).

Aparat główny w Samsungu Galaxy A9 (fot. Samsung)

Z informacji, przekazywanych przez The Wall Street Journal, wynika też, że model o oznaczeniu kodowym „Beyond X” zostanie wyposażony również w wyświetlacz o przekątnej 6,7 cala. Jego premiery mamy spodziewać się nie wcześniej niż w połowie lutego 2019 roku, lecz do sprzedaży może on trafić dopiero wtedy, kiedy operatorzy w Korei Południowej i Stanach Zjednoczonych uruchomią sieć 5G.

Przy okazji warto też wspomnieć, że pozostałe trzy modele z serii Galaxy S10 mogą zaoferować również funkcję zwrotnego ładowania bezprzewodowego, jak Huawei Mate 20 Pro. Wciąż nie jest to jednak pewne na 100% – Samsung nie podjął bowiem ostatecznej decyzji, co do tego rozwiązania.

Gdybyście chcieli dowiedzieć się czegoś więcej na temat serii Galaxy S10:

https://www.tabletowo.pl/2018/11/14/smartfon-samsung-galaxy-s10-informacje-czesciowa-specyfikacja/

*Na grafice tytułowej Samsung Galaxy A9

Źródło: The Wall Street Journal przez Engadget, Phone Arena