Premiera Redmi Note 8 już w przyszłym miesiącu? To możliwe

Redmi Note 7 zadebiutował 10 stycznia 2019 roku (natomiast w samej Polsce 14 marca). Właśnie pojawiły się przesłanki, że na premierę następcy nie będziemy musieli czekać do przyszłego roku, bowiem smartfon może zostać zaprezentowany już w przyszłym miesiącu.

Redmi Note 7 był pierwszym smartfonem oddzielonej od Xiaomi marki-córki. Do tej pory model ten sprzedał się w już ponad 15 milionach egzemplarzy, co nie powinno specjalnie dziwić, gdyż oferuje wybitnie atrakcyjny stosunek do możliwości. Czas jednak płynie nieubłaganie i bardzo możliwe, że już wkrótce urządzenie doczeka się bezpośredniego następcy.

Reklama

Ostatnio w serwisie społecznościowym Weibo Wang Teng odpowiadał na pytania zadane przez fanów marki i jeden z nich zapytał, czy producent planuje w najbliższej przyszłości jakieś wydarzenie. Xiaomi Product Director (który wypowiada się także w kwestiach związanych z produktami Redmi) zapowiedział, że najbliższe zaplanowano na sierpień 2019 roku. Od razu pojawiły się przypuszczenia, że podczas niego może zadebiutować Redmi Note 8.

Jest to możliwe z co najmniej kilku powodów. Po pierwsze, niedawno Redmi zapowiedziało, że pracuje nad smartfonem z aparatem o rozdzielczości 64 Mpix. Po drugie, raczej wątpliwe, aby producent zwlekał z wprowadzeniem go na rynek aż do 2020 roku, gdyż podobne plany ma także jeden z głównych konkrentów, Realme. Po trzecie, Redmi Note 8 wydaje się najbardziej prawdopodobnym kandydatem do jego otrzymania w pierwszej kolejności, bowiem Redmi Note 7 był pierwszym sprzętem marki z 48 Mpix sensorem.

Mimo wszystko nadal są to tylko przypuszczenia i nie ma pewności, że nowy model z serii Redmi Note zadebiutuje w przyszłym miesiącu. Szczególnie że do tej pory nie pojawiły się na jego temat żadne przecieki, a przed oficjalną premierą już powinny. Niewykluczone jednak, że najbliższe tygodnie je przyniosą i Redmi Note 8 rzeczywiście zostanie zaprezentowany w sierpniu 2019 roku.

*Na zdjęciu tytułowym Redmi Note 7 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Bartka)

Źródło: Weibo przez GizChina