Pół roku Xiaomi Redmi Note 7 na rynku, 15 milionów sprzedanych smartfonów

Redmi Note 7 to pierwszy smartfon firmy, który został zaprezentowany po ogłoszeniu oddzielenia marki Redmi od Xiaomi. Po oficjalnej premierze, która odbyła się w styczniu tego roku, firma podlicza sprzedane sztuki smartfonów. A jest co liczyć.

Reklama

Redmi Note 7 okazał się strzałem w dziesiątkę. Urządzenie o dobrych parametrach i korzystnej cenie – kolejny przedstawiciel swojej linii rozszedł się w liczbie 15 milionów egzemplarzy na całym świecie. Tylko do końca maja firma znalazła 10 milionów nabywców, co oznacza, że w samym czerwcu sprzedanych zostało 5 milionów sztuk tego modelu.

Taki skok mógł wynikać z jego premiery na kolejnych rynkach oraz uwolnienia zapasów magazynowych. Ponadto w Chinach i Indiach, po kilku miesiącach sprzedaży, uruchomiono korzystne obniżki i promocje, które tylko zachęciły kolejnych klientów do zakupu.

Redmi Note zostaje więc jedną z najlepiej sprzedających się serii telefonów na świecie. Choć Xiaomi nie zarabia na nich tak dobrze, jak na swoich flagowcach, to popularność średniopółkowych urządzeń pozwala zachować firmie wysokie pozycje w rankingach najlepszych producentów smartfonów.

Jeśli chcecie lepiej przyjrzeć się bliżej Redmi Note 7 i zorientować się, czy jest wart blisko 900 złotych, które obecnie wołają sobie za niego sklepy, zajrzyjcie do naszej recenzji.

źródło: @Redmiindia przez gizchina