Redmi, oddzielone od Xiaomi, od razu zaczyna hitem. Note 7 ma aparat 48 Mpix i kosztuje tylko 150 dolarów - Tabletowo.pl

Redmi, oddzielone od Xiaomi, od razu zaczyna hitem. Note 7 ma aparat 48 Mpix i kosztuje tylko 150 dolarów

Dołącz do dyskusji 0

Tydzień temu Xiaomi ogłosiło wszem i wobec, że linia smartfonów Redmi staje się teraz odrębną marką, tak jak Honor swego czasu oddzielił się od Huawei. Nie minęło dużo czasu, a już mamy pierwszą ważną premierę: przywitajmy Redmi Note 7.

Smartfon wygląda naprawdę dobrze, zupełnie jak produkt premium. Szklana obudowa i żywa, gradientowa kolorystyka stanowią w pewien sposób zaprzeczenie tego, jak prezentowały się dotąd urządzenia z serii Redmi Note – zwykle czarne lub srebrne prostopadłościany bez specjalnych walorów wizualnych. Nie to jest jednak najważniejszym elementem Redmi Note 7.

Tabletowo.pl Redmi, oddzielone od Xiaomi, od razu zaczyna hitem. Note 7 ma aparat 48 Mpix i kosztuje tylko 150 dolarów Nowości Smartfony Xiaomi

Gwoździem prezentacji Xiao… Redmi był aparat główny. Sensory umieszczone w RN7 współpracują z matrycami 48 Mpix oraz 5 Mpix. Pierwszy obiektyw charakteryzuje się światłem f/1.8 i jest to model Samsunga (GM1, piksel 0,8 mikrona). Redmi potwierdza, że będzie można skorzystać w tej kamerze z trybu łączenia pikseli, by uzyskać lepsze efekty, jednak wtedy rozdzielczość zdjęcia spada do 12 Mpix. Przedni aparat dysponuje matrycą 13 Mpix.

Tabletowo.pl Redmi, oddzielone od Xiaomi, od razu zaczyna hitem. Note 7 ma aparat 48 Mpix i kosztuje tylko 150 dolarów Nowości Smartfony Xiaomi

Redmi Note 7 działa na procesorze Qualcomm 660, który nie jest najnowszym układem z serii 6xx, ale nadal ma wystarczająco duży zapas mocy, by pociągnąć budżetowy sprzęt.

Tak jak w poprzednich smartfonach Redmi Note, nie powinna zawieść bateria. 4000 mAh musi wystarczyć, by zasilić spory, 6,3-calowy wyświetlacz Full HD+ z wycięciem w ekranie w kształcie łezki. Oprócz tego w obudowie znajduje się obowiązkowo miejsce na USB typu C, gniazdo słuchawkowe, czytnik linii papilarnych i diodę podczerwieni.

Tabletowo.pl Redmi, oddzielone od Xiaomi, od razu zaczyna hitem. Note 7 ma aparat 48 Mpix i kosztuje tylko 150 dolarów Nowości Smartfony Xiaomi

Najważniejszą rzeczą w serii Redmi Note od zawsze była cena. Dla Redmi Note 7 kształtuje się ona następująco:

  • 999 juanów (~550 zł) dla wersji 3 GB RAM/32 GB pamięci wewnętrznej
  • 1199 juanów (~660 zł) dla wersji 4 GB RAM/64 GB pamięci wewnętrznej
  • 1399 juanów (~770 zł) dla wersji 6 GB RAM/64 GB pamięci wewnętrznej

Redmi Note 7 może przez długi czas pozostać najtańszym modelem smartfona na ryku z aparatem o rozdzielczości 48 Mpix. Ogólnie rzecz biorąc ceny są bardzo dobre, więc spodziewamy się małego trzęsienia ziemi, kiedy urządzenie to trafi do Polski – oby w wersji z 4 GB RAM.

Redmi przekazało również podczas konferencji, że obecnie pracuje nad mocniejszą wersją modelu Note 7, czyli Redmi Note 7 Pro. Zastąpi w nim sensor optyczny Samsunga inną jednostką – aparatem IMX586 od Sony.

źródło: Android Authority, gsmarena, fonearena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona