Oppo Watch ECG smartwatch
Oppo Watch ECG (źródło: Oppo)

Oppo Watch ECG wchodzi na rynek. Wiadomo, co tu jest nowością

Oppo Watch spotkał się z bardzo entuzjastycznym odbiorem wśród konsumentów, a do tego Oppo bardzo mocno go promuje, przynajmniej w Polsce. Dziś oficjalnie zaprezentowano nową wersję tego smartwatcha – Oppo Watch ECG.

Reklama

Na początek kilka słów wyjaśnienia

Wydaje się, że na początku trzeba wyprostować nieścisłość, która się pojawiła. Otóż serwis GSMArena podawał, że dziś będzie miała miejsce globalna premiera Oppo Watch ECG, ponieważ funkcjonalność ta jest już dostępna w chińskiej wersji Oppo Watch.

Cóż, okazuje się, że nie jest to prawda – dostępne w Chinach egzemplarze nie oferują funkcji EKG. Oppo Watch ECG w pierwszej kolejności trafi do sprzedaży w Państwie Środka, jako kolejny model z tej serii produktowej, a dopiero w przyszłości (być może) także w innych krajach.

Specyfikacja Oppo Watch ECG

Oczywiście, jak nietrudno się domyślić, nowością w tym modelu jest wspomniana już przed chwilą funkcja pozwalająca przeprowadzić EKG. Smartwatch co prawda nie zastąpi profesjonalnej aparatury, ale ma być wiarygodnym źródłem danych o pracy serca, co poświadcza uzyskany od chińskiej agencji rządowej National Medical Products Administration certyfikat.

Oppo Watch ECG jest zatem kolejnym smartwatchem na rynku z funkcją wykonywania EKG. Najbardziej popularnym konkurentem niewątpliwie jest Apple Watch, ale podobną funkcjonalność oferują także m.in. Samsung Galaxy Watch 3 i Galaxy Watch Active 2 oraz Fitbit Sense.

Mimo że, jak wspomniałem, analiza wykonana przez smartwatch nie dorówna badaniu wykonanemu z wykorzystaniem profesjonalnej aparatury medycznej, to jednak może pomóc wykryć nieprawidłową pracę serca i zasygnalizować, że użytkownik powinien skontaktować się z lekarzem. Dane pokazują bowiem, że migotanie przedsionków zwiększa ryzyko udaru mózgu, a często jest to ignorowane.

Poza funkcją EKG, wersja ECG ma identyczną specyfikację, jak Oppo Watch 46 mm (i tylko w takim rozmiarze będzie dostępna na rynku). Smartwatch oferuje również obsługę technologii eSIM, podobnie jak inne warianty, dostępne w Chinach.

Cena Oppo Watch ECG, dostępność

Smartwatch w pierwszej kolejności trafi do sprzedaży w Chinach, gdzie jego sugerowaną cenę ustalono na 2499 juanów (równowartość ~1500 złotych). Dla porównania, standardowa wersja 46 mm kosztuje 1999 juanów. Różnica w cenie to więc 500 juanów.

Zainteresowani klienci już mogą rezerwować ten smart-zegarek, m.in. na platformie JD.com i w sklepie internetowym Oppo.

Recenzja Oppo Watch