Fitbit Sense

Posiadacze Fitbit Sense skorzystają z funkcji EKG, również w Polsce!

Pod koniec sierpnia 2020 roku Fitbit zaprezentował nowe wearables, w tym smartwatch Fitbit Sense. Dziś producent poinformował, że jego posiadacze będą mogli skorzystać z funkcji EKG. Co najbardziej istotne, ma ona być dostępna także dla użytkowników w Polsce!

Reklama

Fitbit Sense z funkcją wykonywania EKG również w Polsce

Fitbit poinformował, że otrzymał zezwolenie amerykańskiej Agencji Żywności
i Leków (FDA) oraz oznaczenie Conformité Européenne (CE) wydane przez Unię Europejską na użycie elektrokardiogramu marki, dzięki czemu jego klienci (również w Polsce!) będą mogli korzystać z pełnej funkcjonalności zaprezentowanej niedawno aplikacji EKG. Początkowo będzie ona jednak dostępna jedynie dla posiadaczy smartwatcha Fitbit Sense.

Jak deklaruje producent, „w ramach procesu uzyskiwania zezwoleń od agencji regulacyjnych, marka Fitbit przeprowadziła wieloośrodkowe badanie kliniczne w wielu regionach w całych Stanach Zjednoczonych”. Wykazało ono, że opracowany przez amerykańskie przedsiębiorstwo algorytm „przekroczył docelową wydajność, wykazując zdolność do wykrywania migotania przedsionków w 98,7% przypadków i był w 100% dokładny w identyfikacji uczestników badania z prawidłowym rytmem zatokowym”.

Reklama

Za pomocą aplikacji Fitbit EKG użytkownicy będą więc mogli analizować rytm serca pod kątem wykrywania oznak migotania przedsionków w każdym momencie, choć oczywiście należy pamiętać, że smartwatch nie zastąpi profesjonalnej aparatury medycznej. Może jednak pomóc wykryć nieprawidłowości w pracy serca i zmotywować użytkownika do wizyty u lekarza.

A nie należy bagatelizować tej kwestii, bowiem nieregularny rytm pracy serca zwiększa ryzyko wystąpienia m.in. udaru mózgu. Według badania Fitbit Heart Study, migotanie przedsionków dotyka ponad 35,5 mln ludzi na całym świecie!

Smartwatch Fitbit Sense jest pierwszym urządzeniem tej marki, które jest kompatybilne z aplikacją EKG i umożliwia użytkownikom wykonanie wyrywkowych odczytów pracy serca. Wystarczy, że właściciel położy i przytrzyma palce na pierścieniu ze stali nierdzewnej oraz pozostanie w bezruchu przez 30 sekund.

Producent przy okazji chwali się też, że Fitbit Sense jest pierwszym smartwatchem na świecie wyposażonym w czujnik aktywności elektrodermalnej (EDA) oraz czujnik temperatury skóry na nadgarstku.

Na koniec warto jeszcze dodać, że Fitbit Sense jest już dostępny w przedsprzedaży na oficjalnej stronie internetowej producenta oraz w sklepach x-kom i aetka24, a na półkach sklepowych pojawi się z końcem września br. Cenę tego smartwatcha ustalono na 1569 złotych.

    1. Racja, ale jakby tak porównać z nowym zegarkiem od Samsunga, który jest droższy, a nie ma działającego EKG, działających płatności, asystenta działającego po polsku to już ten Fitbit nie wygląda tak tragicznie. Nie jestem oczywiście fanem Fitbit bo swoje mają za uszami, ale to co Samsung wyprawia w ostatnim czasie zdecydowanie nie jest dobre.

      1. Wiesz co, mnie bardziej chodzi o jakość wykonania. Mam Versę 2 i jestem z niej bardzo, ale to bardzo zadowolony, ale czuć, że nie jest to produkt premium. Średnio wierzę, że nowe modele będą wykonane tak dobrze, jak urządzenia Samsunga. A cena jest wysoka…

  1. Fitbit Sense jest w tej samej cenie, co zaprezentowany niedawno najnowszy Apple Watch 6, który miażdży Fitbita pod każdym względem. Dla posiadaczy jabola zakup Fitbita jest w ogóle bez sensu.

    1. Chętnie bym zakupił AW 6, ale posiadam telefon SG 10+ więc w tym przypadku odpada i chyba skuszę się na Fitbit Sense. Myślę, że oprócz mnie jest jeszcze trochę ludzi na świecie, którzy są w podobnej sytuacji jak ja, bo przecież świat nie kończy się na produktach Apple ?.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama