Reklama

Samsung przenosi ciekawe funkcje z Galaxy Watch 3 na Galaxy Watch Active 2

Samsung, po niedawnej premierze smartwatcha Galaxy Watch 3, który swoją drogą jest modelem bardzo udanym, nie przestaje zaskakiwać. Właśnie dowiedzieliśmy się, że funkcje, które oferuje najnowszy zegarek marki, trafią także na model Samsung Galaxy Watch Active 2.

Reklama

Samsung Galaxy Watch Active 2 otrzymuje nowe funkcje

Samsung Galaxy Watch 3 jest uznawany za najlepszą obecnie alternatywę dla Apple Watcha i ogólnie za jeden z najlepszych smartwatchy dostępnych na rynku. Oferuje bowiem bardzo dużo ciekawych funkcji, których może pozazdrościć konkurencja. Teraz większość z nich trafi także na pokład modelu Samsung Galaxy Watch Active 2, który miał swoją premierę ponad rok temu.

Co dostaną użytkownicy Galaxy Watch Active 2? Najważniejszą z funkcji, którą bardzo podkreśla Samsung, jest detekcja upadku. Kiedy przewrócimy się, zegarek wykryje taką sytuację i zapyta czy wezwać pomoc, czy jednak jej nie potrzebujemy.

Samsung Galaxy Watch Active 2 - detekcja upadku
Detekcja upadku będzie dostępna od teraz również na Galaxy Watch Active 2 (fot. Samsung)

Kolejną z funkcji, które zostaną przeniesione z Galaxy Watch 3, będzie analiza biegu, wraz z detekcją VO2 max (pułap tlenowy). Smartwatch od teraz poinformuje m.in., czy równomiernie rozkładamy stopy, a także pokaże, jakie rzeczy możemy poprawić.

Analiza biegu oraz VO2 max uszczęśliwi użytkowników Galaxy Watch Active 2 (fot. Samsung)

Przedostatnią rzeczą, jaką Samsung zaimplementuje w zeszłorocznym smartwatchu, będzie całkowita zmiana wyglądu aplikacji wiadomości. Od teraz będziemy mogli zobaczyć m.in. poprzednie konwersacje, czy szybko podejrzeć wysłane do nas zdjęcie.

Aplikacja wiadomości przejdzie całkowity re-design (fot. Samsung)

Użytkownicy Galaxy Watch Active 2 otrzymają także nową tarczę, która pozwoli na sterowanie muzyką bez odblokowania urządzenia. Dodatkowo zostanie dodana opcja wykonania przesuwanego zrzutu ekranu i przesłania go bezpośrednio do smartfona.

fot. Samsung

Aktualizacja będzie udostępniana stopniowo po stronie Samsunga i nie ma możliwości, aby ją wymusić. Każdy użytkownik zeszłorocznego smartwatcha koreańskiego producenta na pewno ją otrzyma – potrzeba jedynie cierpliwości.

Polecamy również: