Reklama

Oppo Watch EKG zadebiutuje już 24 września! Wersja globalna wreszcie dorówna chińskiej

Oppo Watch zadebiutował na rynku europejskim już jakiś czas temu i od tamtej pory zbiera bardzo pozytywne recenzje. Brakowało mu jednak jednej funkcji, z której korzystać mogą użytkownicy w Chinach. Mowa o EKG. Teraz wersja z tą funkcjonalnością trafi także na rynek globalny.

Reklama

Oppo Watch EKG trafi na rynek globalny

Chińskie marki mają to do siebie, że najpierw dbają o swój rynek, a następnie dopiero o europejski czy amerykański. Nie inaczej było w przypadku Oppo Watch. Smartwatch zadebiutował w Chinach z pełną funkcjonalnością, natomiast do Europy „przybył” w okrojonej wersji, bez wsparcia dla EKG.

Wkrótce jednak ta sytuacja ulegnie zmianie. 24 września 2020 roku na rynek globalny trafi wersja Oppo Watch, wspierająca funkcję elektrokardiografii (EKG). Tym samym smartwach, który już teraz zbiera bardzo pozytywne opinie wśród użytkowników i recenzentów, zostanie jeszcze bardziej usprawniony.

Oppo Watch EKG będzie miał swoją premierę 24 września 2020 roku
Oppo Watch EKG będzie miał swoją premierę 24 września 2020 roku (fot. Tabletowo.pl)

Oczywiście, „problemem” nie jest tu Oppo, a prawo i zezwolenia w danym kraju. Producent musi zdobyć wymagane certyfikaty, aby móc wprowadzić na rynek wersję, wspierającą funkcję EKG. Dla klientów to dobrze, ponieważ będą mieli do wyboru dwa modele, a niewykluczone, że ten z obsługą EKG będzie droższy (choć to tylko przypuszczenia).

Oppo Watch EKG otrzymał już stosowne certyfikaty i zezwolenia od FDA (Agencja Żywności i Leków) w USA, dlatego nie ma przeszkód, aby trafił na rynek globalny, a to – jak już wspomniałem – będzie miało miejsce 24 września 2020 roku.

Przy okazji warto też przypomnieć, że w niedalekiej przyszłości do sprzedaży w Polsce trafi także Oppo Watch 46 mm z obsługą technologii eSIM. Polski oddział nie doprecyzował jednak, kiedy dokładnie się to stanie.

Recenzja Oppo Watch