Honor Magic V

Pierwszy składany smartfon Honora już tu jest!

Doniesienia o powstawaniu pierwszego składanego smartfona marki Honor pojawiały się już od długich miesięcy. Nareszcie nadszedł czas jego prezentacji. Przed Wami Honor Magic V.

Styl Samsunga Galaxy Z Fold 3

Składane smartfony przyjmują obecnie dwie główne formy: notatnika, który po rozłożeniu wygląda jak mniejszy tablet oraz telefonu z klapką, którzy zyskuje kształt klasycznego smartfona dopiero po otworzeniu. Nowy Honor Magic V idzie tą pierwszą drogą, w ślad za Samsungiem Galaxy Z Fold 3.

Honor Magic V kontra Samsung Galaxy Z Fold 3

W stanie złożonym, Honor Magic V wygląda z przodu jak zwykły smartfon z 6,45-calowym wyświetlaczem Full HD+ i odświeżaniem obrazu w 120 Hz. Ma nawet otwór na przedni aparat 42 Mpix. Dopiero obracanie obudowy w ręku zdradza jej zwiększoną grubość, choć technologia zawiasów Waterdrop ma być najcieńszym rozwiązaniem tego typu na rynku.

Rozłożony Magic V ukazuje spory, 7,9-calowy ekran OLED, pracujący w rozdzielczości 2272 x 1984 pikseli i o odświeżaniu 90 Hz. To przestrzeń robocza zwykle dostępna dla małych tabletów.

Honor nie przebierał w środkach

Urządzenie Honora stara się być bezkompromisowe. W środku pracuje topowy procesor mobilny Qualcomma, czyli Snapdragon 8 Gen 1. Do tego już w podstawowej wersji mamy 12 GB RAM-u i 256 GB pamięci wewnętrznej.

Nawet aparaty są wysokiej jakości. Moduł znajdujący się na pleckach urządzenia składa się z podstawowego obiektywu f/1.9 połączonego z martycą 50 Mpix, ultraszerokokątnego obiektywu f/2.2. z 50 Mpix oraz trzeciego sensora 50 MPix z optyką f/2.0 „Spectrum Enhanced”.

Całość zasila bateria o pojemności 4760 mAh z szybkim ładowaniem o mocy 66 W. Warto wspomnieć, że Honor zaszył w swoim smartfonie niezależny chip zabezpieczający poufne informacje, zadbał o wydajne chłodzenie z elementami grafenowymi oraz umożliwił uzyskanie przez Magic V certyfikatu IMAX Enhanced.

Oprogramowanie główne to Android 12 z nakładką systemową MagicUI 6. Zawarto w niej kilka udogodnień dla użytkowania składanego smartfona, na przykład tryb wyświetlania wielu okien czy nowe skróty dla trybu podzielonego ekranu.

Sprzedaż składanego Honor Magic V rusza w Chinach 18 stycznia. A oto ceny:

  • wersja 12 GB RAM/256 GB pamięci wewnętrznej – 9999 juanów,
  • wersja 12 GB RAM/512 GB pamięci wewnętrznej – 10999 juanów.

Na razie brak informacji o dacie międzynarodowej premiery.