Samsung ISOCELL GN2

Samsung zamierza rozjechać iPhone’y fotograficznie. Galaxy S23 dostanie aparat 200 Mpix

Coraz więcej informacji płynie z Korei Południowej, gdzie Samsung kompletuje zestaw podzespołów dla nadchodzącego smartfona Galaxy S23. To będzie fotograficzny walec.

Samsung Galaxy S23 z aparatem 200 Mpix

Wiadomo – nie od rozdzielczości matrycy zależy jakość fotografii. Znacznie większe znaczenie ma zastosowana optyka oraz układy przetwarzające przechwycony obraz. ALE. Szczegółowość obrazu również jest istotna, a Samsung do tej wielokrotnie udowadniał, że wie, jak zachować bardzo dobry balans w fotografii mobilnej – między optymalną wielkością matrycy w smartfonach oraz zagęszczeniu pikseli a innymi elementami decydującymi o finalnym efekcie.

Pojawiają się kolejne raporty zdradzające, że Koreańczycy pracują nad nowym aparatem z matrycą 200 Mpix. Ma on być przeznaczony dla flagowych smartfonów na 2023 rok. Jak przekazuje ETNews, opracowywanie sensora ma się ku końcowi lub też w ogóle zostało zakończone, a firma zajęta jest obecnie wybieraniem dostawców.

Sam dział komponentów Samsung Electro-Mechanics zyska 70% zamówień na nowy 200-megapikselowy sensor ISOCELL. Samsung Electronics i inni partnerzy będą odpowiedzialni za wyprodukowanie pozostałych 30% zamówień.

Nowy sensor ma zyskać nazwę ISOCELL HP3. Zgodnie z dotychczasowymi informacjami, ma to być znacznie ulepszona wersja matrycy ISOCELL HP1, choć na razie trudno jest wskazać konkretne dziedziny, w których świeżo opracowany czujnik miałby okazać się sprawniejszy czy wydajniejszy od dotychczasowego oczka w głowie Samsunga. HP1 już teraz może nagrywać filmy w 8K i 4K, a także obsługuje zaawansowany autofokus HDR czy podwójną detekcję fazy.

Jest zbyt wcześnie, by spekulować na temat całościowej specyfikacji Galaxy S23. Spodziewamy się, że nowe flagowce Samsunga będą miały wyraźnie lepsze baterie, a na niektórych rynkach pojawią się wersje z procesorami od MediaTeka. Poza tym naprawdę trudno wskazać na jakąś inną rewelację. Na premierę i tak poczekamy jeszcze długie miesiące.