TCL chce stworzyć podwójnie składany tablet z klawiaturą. Mamy wideo

Rynek składanych urządzeń rośnie z miesiąca na miesiąc. Producenci prześcigają się w coraz to bardziej wymyślnych pomysłach na swoje składane smartfony i tablety. Do sieci wyciekło wideo z działającym konceptem od TCL. To podwójnie składany tablet z klawiaturą.

Składane urządzenia to przyszłość

Kiedy pierwszy raz pokazano komercyjnie dostępne składane urządzenia mobilne, wiele osób łapało się za głowę. Powodów takiej reakcji było wiele. Zaczynając od zdziwienia nową technologią, poprzez uzasadnione obawy o trwałość urządzenia, a na wysokiej cenie kończąc. Wszystko wskazuje jednak na to, że rynek „okrzepł” i ludzie coraz przychylniej patrzą w stronę składanych telefonów. Zapewne pomaga temu też fakt, że ceny tych urządzeń mają w najbliższym czasie spadać.

TCL szuka pomysłu na swoje urządzenie

Firma TCL od dłuższego czasu szuka swojego miejsca na rynku składanych urządzeń, prezentując kolejne koncepcje na swoje urządzenia. W trakcie targów CES 2021 firma zaprezentowała pomysł na tablet z rozwijanym ekranem, który w osiągał przekątną ekranu aż 17,3 cala.

Rozwijany tablet od TCL - koncpet
Koncepcja rozwijanego tabletu od TCL (fot. TCL)

Jeszcze wcześniej, bo w maju 2020 roku TCL w trakcie zorganizowanego przez firmę webinaru pokazało na żywo prototyp urządzenia, w którym ekran rozwijał się w miarę rozsuwania obudowy. W czasie tego samego pokazu, poznaliśmy także koncepcję tabletu składanego na trzy części. Wszystko wskazuje na to, że teraz za sprawą użytkownika Twittera pod nickiem Fold Universe, poznaliśmy dalszą historię tego projektu.

Tablet TCL złożymy dwa razy

Na wideo które wyciekło do sieci widzimy składany tablet z podwójnie zginanym ekranem o wielkości 10,1 cali, z wbudowaną nakładką klawiatury. Co więcej, urządzenie wyposażone jest także w podstawkę, tak aby można je było spokojnie postawić na stole.

Trzeba przyznać, że sprzęt prezentuje się bardzo ciekawie. Osoby tęskniące za klawiaturami fizycznymi mogłoby przynajmniej po części poczuć się jak dawniej. Musimy jednak pamiętać, że po raz kolejny jest to tylko koncept. Co prawda wygląda na to, że w pełni działający, jednakże nie ma na ten moment żadnych informacji sugerujących premierę urządzenia w najbliższym czasie. Pozostaje nam czekać i kibicować TCL, że niedługo doczekamy się komercyjnie dostępnego produktu.

TCL składany tablet - koncept
Podwójnie składany tablet od TCL (fot. FoldUniverse)