Prezes Samsunga: „Galaxy Fold to był jednak żenujący falstart”

Nareszcie ktoś powiedział głośno to, co wszyscy mówili już od dawna. Galaxy Fold nie powinien tak szybko trafić do klientów, i dokładnie tego zdania jest szef Samsunga, DJ Koh.

Czołowi producenci smartfonów nie lubią przyznawać się do błędów. Czasem jednak i to jest potrzebne, bo nawet największym zdarzają się potężne wpadki. Tak było z Apple i aferą z ograniczaniem wydajności iPhone’ów, tak było w wypadku Nokii i przesyłaniem danych użytkowników na chińskie serwery, i tak było z pamiętnym Galaxy Notem 7, którego producent szybciej zwinął z rynku niż go wprowadził. W wypadku składanego Galaxy Folda, konsekwencje zaniedbań nie są tak dotkliwe, ale kierownictwo Samsunga jest świadome niepotrzebnego pośpiechu.

CEO Samsunga w wywiadzie dla redakcji Independent powiedział o modelu Galaxy Fold:

„To było żenujące. Przepchnąłem ten projekt, zanim smartfon był gotowy.”

Koh pokornie przyznał, że firma jest winna przeprosiny swoim fanom. Jak powiedział z refleksją, „Przyznaję, że przeoczyłem kilka rzeczy w składanym smartfonie, ale jesteśmy w trakcie odzyskiwania zaufania”. Jak podkreślił, Samsung „określił już wszystkie problemy urządzenia, w tym te, które dotąd pozostawały ukryte”. Dalej zdradził, jak szeroko zakrojony jest program naprawczy Galaxy Folda:

„Obecnie testujemy ponad 2000 urządzeń, pod każdym kątem. Zdefiniowaliśmy już wszystkie problemy, również te, o których nie mieliśmy pojęcia. Jednak dzięki recenzentom, trwają testy wersji przeznaczonej dla klienta masowego.”

Choć awarie składanych Galaxy Foldów miały miejsce tylko w przypadku kilku egzemplarzy urządzenia, były one powtarzalne i producent postanowił dmuchać na zimne. Co prawda w połowie ubiegłego miesiąca wiceprezes Samsung Display wyraził opinię, że Galaxy Fold mógłby już trafić na rynek, DJ Koh jest znacznie bardziej ostrożny z deklaracjami i nie dzieli się nawet spodziewanym terminem, w którym ponownie mielibyśmy zobaczyć to urządzenie w sklepach. Na wszystko przyjdzie czas.

Samsung przygotowuje drugi składany smartfon, zupełnie inny niż Galaxy Fold

źródło: Independent przez Android Police