e-czytnik e-booków PocketBook Era e-book reader
PocketBook Era (źródło: PocketBook)

PocketBook Era już w sklepach – czytnik e-booków, który przeczyta Ci książkę na głos

Firma PocketBook, czyli jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów na rynku e-booków wprowadziła właśnie do swojej oferty nowe urządzenie. Model Era może pochwalić się naprawdę dobrym wyposażeniem i funkcjami, których nie powstydziłaby się konkurencja. Czego możemy spodziewać się po najnowszej propozycji na rynku elektronicznych czytników?

PocketBook, czyli maszyna do czytania

Na sklepowe półki w Polsce trafił właśnie najnowszy model czytnika od firmy PocketBook, o nazwie Era. Jak wskazuje sama firma, nazwa ta jest nieprzypadkowa i urządzenie ma nas dosłownie wprowadzić w nową epokę czytania. Przynajmniej „na papierze” sprzęt ten ma kilka asów w rękawie.

e-czytnik e-booków PocketBook Era e-book reader
PocketBook Era (źródło: PocketBook)

Wśród najważniejszych cech czytnika wymieniany jest m.in. 7-calowy ekran czy wbudowane głośniki. Wyświetlacz zapewni nam rozdzielczość 1264 na 1680 pikseli i 300 DPI, a doznania z czytania poprawione zostaną przez podwyższony współczynnik kontrastu (o 15%) oraz szybszy czas reakcji – w tym wypadku prędkość zwiększona została o aż 20%.

Po pełnych oczekiwania tygodniach najnowszy model naszej firmy trafił na polskie półki sklepowe. PocketBook Era z najnowszej generacji 7-calowym wyświetlaczem, nowym designem, wodoszczelnością i wbudowanymi głośnikami otwiera nowy etap komfortu e-czytania. Ten model odbiega od pozostałych naszych czytników zarówno pod względem funkcjonalności, jak i wyglądu.Maksym Zhelezniak, Szef Działu Sprzedaży PocketBook S.A. na obszar Europy Środkowej i Wschodniej

Producent zwraca też uwagę na wymiary urządzenia. Czytnik jest niemal kwadratowy (134,3 × 155 × 7,8 mm) i waży jedynie 228 gramów. Zadbano o standard wodoszczelności IPX8, a na sklepowe półki trafiły jego dwa warianty – w kolorze słonecznej miedzi z pamięcią 64 GB oraz gwiezdnego srebra i zasobem 16 GB. Wbudowany akumulator 1700 mAh zapewni nawet miesiąc korzystania z czytnika bez potrzeby sięgania po ładowarkę.

Czytanie książek na głos

PocketBook Era ma bardzo fajną funkcję. Oprogramowanie umożliwia czytanie tekstu e-booka za pomocą wbudowanego konwertera tekstu na mowę (Text-to-speech). Obsługuje on 26 opcji językowych. Nie zabrakło wśród nich także języka polskiego.

Oprócz tego czytnik może pochwalić się obsługą aplikacji Legimi, a niedługo zostanie wzbogacony o współpracę z Empik Go. Jak widać, urządzenie jest całkiem wszechstronne.

Ile w ogóle przyjdzie nam zapłacić za PocketBook Era? Na ten moment ceny kształtują się następująco:

  • wersja o pojemności 16 GB została wyceniona na 999 złotych,
  • opcję z 64 GB wyceniono na kwotę 1199 złotych.