Listopadowe PlayStation Plus wymiata, a Games with Gold…

to spory zawód dla posiadaczy Xboxa

Przez ostanie miesiące posiadacze abonamentu PlayStation Plus nie mają na co narzekać. W sierpniu mogliśmy postrzelać w Sniper Elite 4, we wrześniu mieliśmy okazję wcielić się w Batmana, a w październikowym PS Plus Sony dało istną bombę w postaci The Last of Us Remastered! Miło więc mi poinformować, że i w listopadzie gry w ramach PlayStation Plus nam dopisały – o ile lubicie horrory i gry soulslike.

Co prawda często jest to kwestią gustu, ale przyznać trzeba, że ostatnie miesiące PlayStation Plus można zaliczyć na… plus. Każdy miesiąc oferował jedną dużą (i dobrze ocenianą) grę AAA, której towarzyszył jeden mniejszy tytuł. W tym miesiącu możemy natomiast liczyć na dwie duże i bardzo dobrze oceniane pozycje, nawiązujące do zbliżającego się Halloween!

NiOh

Uwielbiam gry From Software — a NiOh jest właśnie tytułem garściami czerpiącymi z takich gier, jak Dark Souls czy Demon’s Souls. Z tym, że tu mamy do czynienia z tytułem dużo szybszym i umiejscowionym w XV-wiecznych, japońskich klimatach. Gra oferuje również wiele własnych, oryginalnych mechanik, więc nie można nazwać ją kalką produkcji From Software. NiOh ma także ciekawie zrealizowany tryb wieloosobowy.

Outlast 2

Również i druga gra trafiła w moje gusta — pierwsze Outlast to jedna z moich ulubionych gier gatunku horror i „dwójkę” można nazwać bardzo udaną kontynuacją. Gra jest o wiele bardziej rozbudowana i dodatkowo cechuje się świetną oprawą audiowizualną, a także klimatem, który powinien zadowolić każdego fana Halloween.

Gry będą dostępne do pobrania od 5 listopada – wtedy też z oferty zniknie The Last of Us Remastered i MLB The Show 19.

https://www.facebook.com/PlayStationPolska/photos/a.214096465324519/2644164292317712/?type=3

Przypominam również, że od października funkcjonuje PlayStation Plus Rewards — program lojalnościowy dla subskrybentów PlayStation Plus, dzięki któremu możecie zdobyć zniżki m.in. na bilety do kina Helios, jak i mały upust na jedno zamówienie w serwisie Pyszne.pl. Oczywiście nadal wszyscy posiadacze PlayStation Plus mają dostęp do 100 GB chmury na zapisy z gier, dodatkowe zniżki w sklepie PS Store oraz inne dodatki, jak awatary i motywy z gier.

PlayStation Plus to od tej pory nie tylko gry – rusza program lojalnościowy dla graczy


Wspomnieć wypada jeszcze o tym, co dostali gracze Xboxa. A dostali… „ochłapy” w porównaniu z posiadaczami PlayStation. Nie zrozumcie mnie źle, Joy Ride Turbo czy The Final Station to bardzo przyjemne, małe gry, jednak w całej ofercie brakuje jakiegoś mocnego tytułu AAA. Największą grą w listopadowym Games with Gold jest Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter, która może się pochwalić dość średnimi ocenami graczy i recenzentów.

Pełna lista gier w listopadowym Xbox Games with Gold:

  • Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter — Xbox One — od 1 do 30 listopada,
  • The Final Station — Xbox One — od 16 listopada do 15 grudnia,
  • Joy Ride Turbo — Xbox One i Xbox 360 – od 16 listopada do 15 grudnia,
  • Star Wars: Jedi Starfighter — Xbox One i Xbox 360 – od 1 do 15 listopada.

Czy Wy również jesteście zadowoleni z listopadowej oferty PlayStation Plus? I jak oceniacie Games with Gold? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: YouTube, Facebook PlayStation Polska