The Last of Us Remastered w październikowej ofercie PlayStation Plus

Sony znowu wyskoczyło z rewelacyjną ofertą dla posiadaczy PlayStation Plus. The Last of Us Remastered to nadal produkcja, w którą wielu świeżych nabywców PlayStation 4 nie miało okazji zagrać. Warto zatem rozważyć kontynuowanie abonamentu, lub wykupienie go na miesiąc, bo w paczce z kapitalną grą od Naughty Dog znalazła się także gra baseballowa, a to może być dobra okazja do zapoznania się z tym sportem.

The Last of Us Remastered nie muszę chyba nikomu przedstawiać. To arcydzieło pierwotnie wydano w 2013 roku, jeszcze na konsolę PlayStation 3. W tamtym czasie była to najładniejsza i najlepsza gra dostępna na tym sprzęcie, jedna z najlepszych w swoim gatunku w historii. Przejmująca historia Joela, zmagającego się ze światem pełnym zarażonych śmiercionośnym grzybem, trzymała w napięciu do samego końca. Rozbudowana sztuczna inteligencja, szereg zwrotów akcji, a przede wszystkim klimat sprawiały, że gracze nie mogli się oderwać od tego tytułu.

Reklama

TLOU Remastered dostało kilka usprawnień względem oryginału, na czele z odświeżoną oprawą graficzną i obsługą rozdzielczości 1080p, a nawet 4K. Do wyboru mamy dwa tryby zabawy – 1800p i 60 klatek na sekundę, albo 2160p w 30 klatkach i z lepszymi cieniami.

MLB The Show 19 dla fanów baseballu

Druga produkcja z październikowej oferty jest już nieco bardziej tajemnicza dla polskich odbiorców. To baseball, w jednym z najlepszych wydań w historii, ze średnią ocen na poziomie 86/100 punktów. Osobiście nie kupiłbym tej gry, ale skoro dają ją „za darmo” to nie omieszkam spróbować. Powyższy zwiastun jedynie uruchamia wyobraźnię, ale przeglądając dostępne w sieci materiały z tej gry, jestem pozytywnie zaskoczony.

Poziom animacji jest bardzo wysoki, możliwość rozwoju naszego bohatera też wygląda na niezwykle rozbudowaną, a tutaj mamy jeszcze emocje w postaci meczy baseballowych, którymi cieszy się cała Ameryka. Może to ten moment w którym wreszcie zrozumiem, czym oni się tak ekscytują.

Muszę też przypomnieć, że PS Plus to nie tylko darmowe produkcje, ale w ramach abonamentu zagramy online, otrzymamy dostęp do 100 GB chmury na nasze zapisy z gier, specjalne zniżki w sklepie PS Store, oraz darmowe awatary i motywy, które ozdobią nasze menu. To nie wszystko, bo aktywni subskrybenci otrzymują często dostęp do zamkniętych beta testów, lub mogą sprawdzić gry kilka dni przed graczami z pozostałych platform lub tymi, którzy takiej usługi nie mają wykupionej. Na miesiąc kosztuje to 37 zł, na 3 miesiące już równe 100 zł, a na cały rok 240 zł, chociaż można znaleźć jeszcze bardziej przystępne ceny.

Powyższa oferta dostępna będzie od 6 października. Do tego czasu pobierzecie jeszcze Batman: Arkham Knight oraz Darksiders III obok których nie można przejść obojętnie.