No nie. PlayStation 5 bez wsparcia dla dodatkowego dysku SSD na premierę konsoli

Konsole nowej generacji są wydajniejsze, cichsze i znacznie bardziej pojemne… a nie, o tym ostatnim jednak zapomnijcie. Nie tak dawno pisaliśmy o największym problemie Xboksa Series S, którym bez wątpienia jest mała pojemność wbudowanego dysku. PlayStation 5 też nie ma w tym temacie lekko, ale chociaż będziemy mogli rozszerzyć pamięć konsoli w dużo prostszy i tańszy sposób. No, przynajmniej w jakiejś nieokreślonej przyszłości.

Reklama

PlayStation 5 bez możliwości rozszerzenia pamięci. Przynajmniej na razie

Dla przypomnienia — PlayStation 5 ma wbudowany super szybki dysk SSD o pojemności 825 GB (choć do dyspozycji użytkownika zostaje znaczniej mniej miejsca) i był to przed premierą jeden z najbardziej chwalonych elementów konsoli. Jakoś mnie to nie dziwi, bo rzeczywiście — zmiana dysków HDD na SSD w konsolach, zapowiada niemałą rewolucję w grach.

Niestety, tak jak i każda inna rewolucja, tak i ta ma swoją cenę. Bo fakt, dyski konsol mocno przyśpieszą, ale ich pojemność niekoniecznie się zwiększy — a gry ciągle rosną (na ciebie patrzę Call of Duty Warzone!). A nic tak nie denerwuje graczy, jak brak miejsca na swoje ulubione tytuły. Naturalnym więc jest, że wielu z przyszłych posiadaczy PlayStation 5 zdecyduje się na rozbudowę pamięci swojej konsoli. I tu jest kłopot.

Reklama
PlayStation 5 teardown
Tak wygląda PlayStation 5 od środka

Przed premierą Sony potwierdziło, że w PlayStation 5 obecny jest wolny slot M.2. który pozwoli nam w łatwy sposób rozszerzyć wbudowaną pamięć konsoli. Jak się jednak okazuje, nie będzie to możliwe na premierę urządzenia, bo wspomniany slot nie jest aktywny — dopiero jedna z przyszłych aktualizacji pozwoli go wykorzystać.

Kiedy to nastąpi? Nie wiadomo, ale przyznać trzeba, że decyzja ta jest dość intrygująca i jestem ciekaw, czym jest spowodowana. Dla przypomnienia, Xbox Series S i X mają specjalny slot na dedykowane dyski SSD, które kupić będzie można nawet już w dniu premiery. Niestety nie będzie to tania rzecz, bo pierwsze takie dyski kosztują aż 1000 złotych za 1 TB.

Premiera PlayStation 5 w USA i Japonii przewidziana jest na 12 listopada 2020 roku. Niestety w Polsce na premierę nowej konsoli będziemy musieli poczekać tydzień dłużej — cała reszta świata (w tym i my) dostanie nową konsole Sony dopiero 19 listopada.

Zobacz też:

  1. co za problem jak masz nawet te 600 gb to instalujesz na raz ze 3 gry i po problemie ja na ps4 nigdy nie udało mi się zapełnić 500-set gb a dyskowych gier przez ten czas miałem chyba 2 lub 3 tytuły i nigdy nie użyłem konsoli jako odtwarzacz filmów a mam ją niemal od premiery i nigdy mnie nie zawiodła i ja wybieram ps5 bez napędu ładniej wygląda no i używam same cyfrówki a filmów jak wspominałem nie oglądam na płytach

  2. Konradzie, naprawdę jest to taki problem? Ilu z potencjalnych nabywców konsoli powie 'och nie, MUSZĘ kupić wraz z konsolą drugi dysk, jak ja zmieszczę na tych 800GB te wszystkie gry na premierę??’
    Polecam pójść na spacer, wykorzystać weekend. Smacznej kawusi życzę :)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama