Xbox Series S
Microsoft Xbox Series S (źródło: Microsoft)

Xbox Series S oficjalnie! Ta cena jest zbyt piękna, by była prawdziwa!

Microsoft pozamiatał, tak wstępnie. Właśnie oficjalnie zaprezentowano Xbox Series S wraz z ceną, która… jest wręcz niewiarygodnie dobra! Sony PlayStation ma się czego obawiać.

Xbox Series S oficjalnie!

Przecieki o istnieniu mniejszej i mniej wydajnej wersji Xbox Series X krążyły po sieci już od dawna. Nie każdy chciał wierzyć w te doniesienia, jednak teraz nie ma mowy o żadnych plotkach – Microsoft oficjalnie zapowiedział Xbox Series S!

Cena? 299 dolarów. A to oznacza, że w Polsce za „S-kę” zapłacimy mniej niż 1349 złotych, co jest niewiarygodnie dobrą ceną!

Co prawda nie znamy jeszcze oficjalnej specyfikacji konsoli, ale Xbox Series S ma być pełnoprawnym nextgenem, który ma ograniczać się tylko do niższej rozdzielczości (prawdopodobnie 1080p). Dla wielu z pewnością będzie to całkowicie wystarczające.

Konsola ma być „najmniejszym Xboksem w historii” (co do czasu Xbox One X nie było jakimś ogromnym osiągnięciem…) i już wkrótce poznamy więcej szczegółów o tej wersji konsoli Microsoftu. Mnie już przekonali – idę po niego w dzień premiery!

Aktualizacja

Do sieci wyciekła reklama Xbox series S:

Znamy też prawdopodobną cenę Xbox Series X

Chwilę przed oficjalnym ogłoszeniem Xbox Series S, do sieci wyciekły informacje o nim, a także o samym Xbox Series X. Przecieki o „S-ce” się sprawdziły – jest więc duża szansa, że doniesienia o Xbox Series X również są prawdziwe. Jeśli tak, to druga konsola Microsoftu powinna zadebiutować w cenie 499 dolarów, czyli w Polsce jakieś 2299 – 2499 złotych. Czekamy jeszcze na oficjalne potwierdzenie tych pogłosek.

Na razie brak odpowiedzi ze strony Sony, ale nie ma co ukrywać, że nowy, nieco mniej wydajny Xbox w cenie zaledwie 1349 zł może być ogromnym ciosem dla PlayStation. Zapowiada się, że dla niedzielnego gracza zestaw Xbox Series S wraz z abonamentem Xbox Game Pass będzie najlepszym możliwym wyborem — a na pewno najbardziej opłacalnym.

Polecamy również: