Xbox Seagate

Chcesz więcej gier na Xbox Series S? Zapłać prawie drugie tyle za oficjalny dysk SSD od Seagate

Nawet nie mówię tutaj o doinwestowaniu w lepszą wersję konsoli z napędem, czyli Xbox Series X. A o dysku zewnętrznym Seagate, przeznaczonym do konsol Xbox następnej generacji. Takie rozszerzenie pamięci masowej wygląda na bardzo kosztowne, ale równie dobrze może okazać się konieczne.

Ale po co mi to?

Oferta, którą teraz znajdziemy na serwisie BestBuy, to dysk SSD firmy Seagate z pojemnością 1TB, stworzony z myślą o konsolach Xbox Series X oraz Xbox Series S. Jego cena to 219,99 dolarów.

Gdybyśmy mieli ją ująć w naszej polskiej walucie, byłoby to przynajmniej około 850 PLN. Ale po trafieniu do naszego kraju cena może sięgnąć nawet tysiąca złotych.

I solidnym niedopatrzeniem byłoby nie wspomnieć o cenach nadchodzących konsol Xbox. Xbox Series X to koszt 2249 złotych, ta wersja konsoli ma napęd i dysk o pojemności 1TB. Jednak Xbox Series S będzie kosztować nas 1349 zł, czyli kwotę już bardzo zbliżoną do tej, którą przyszłoby nam prawdopodobnie zapłacić w Polsce za wyżej ukazany dysk zewnętrzny.

Poradzę sobie

Jasne. W końcu możemy kupić inny dysk, ale i tak musielibyśmy trochę za niego zapłacić, żeby w ogóle nam się na coś przydał. A niewykluczone, że będzie musiał.

Konsola Xbox Series S nie ma napędu optycznego. To znaczy, że gry na niego będziemy wyłącznie pobierać i zapisywać na pamięci masowej konsoli. Jej nie jest za wiele, bo jedyne 500 GB. Więc albo zdecydujemy się ją jakoś poszerzyć, na przykład za sprawą dysku Seagate, albo pozostanie nam żonglowanie obecnie zainstalowaną biblioteką gier.

Xbox
A tak to wygląda w połączeniu z konsolą (fot. BestBuy)

Nie wiem, czy pamiętacie o głośnej sprawie z Call of Duty: Modern Warfare z 2019 roku. Gra na komputerach osobistych razem z trybem Warzone przekroczyła magiczną barierę 200 GB. Konsole prawie powtórzyły ten wynik, ale twórcy jakoś temu zaradzili. Co nie zmienia faktu, że gry ważą już naprawdę sporo i to tylko kwestia czasu, aż będą ważyć jeszcze więcej.

Czyli?

Tania konsola dla wielu może nie pozostać taką tanią. Chyba, że planujecie grać wyłącznie w jeden lub może maksymalnie kilka zainstalowanych tytułów, o ile i na to w przyszłości wystarczy miejsca.

Zobacz też: