smartfon autobus bilet komunikacja miejska dziewczyna girl
fot. Pexels

Tego nie ma nikt inny: kup bilet na komunikację miejską i dopisz do rachunku w Play

W zeszłym tygodniu Play poinformował, że jego abonenci mogą dopisywać opłaty za parking do rachunku za telefon. Dziś operator zaanonsował rozszerzenie współpracy ze SkyCash, dzięki czemu w podobny sposób będzie też można zapłacić za bilety komunikacji miejskiej.

Aplikacja SkyCash jest bardzo popularna w Polsce. Nic dziwnego, wszakże oferuje wiele funkcji – od możliwości zakupu biletu na komunikację miejską i pociągi, przez uiszczenie opłaty za parkowanie, aż po opcję zakupu biletu do Tatrzańskiego Parku Narodowego (taka przypominajka) lub nawet na samolot linii lotniczych LOT. Co więcej, przez program ten sprzedawane są też ubezpieczenia (turystyczne, komunikacyjne i na wypadek ukąszenia przez kleszcza), doładowania i bilety do kina.

Nie wiem, jak dużą popularnością cieszy się większość z ww. funkcji, lecz na pewno mnóstwo osób kupuje bilety na komunikację miejską przez aplikację SkyCash. Duża w tym zasługa faktu, że jest to możliwe w ponad 90 polskich miastach, więc można powiedzieć, że dostęp do tej usługi jest powszechny.

Dziś Play poinformował, że od teraz jego abonenci będą mogli dopisać opłatę za bilet na komunikację miejską do swojego rachunku za telefon. Aby skonfigurować tę metodę płatności, wystarczy w Ustawieniach płatności wybrać opcję „Zapłać z Play”, a następnie podać swój numer i wpisać kod weryfikacyjny, który zostanie przysłany SMS-em.

Potem wystarczy kupić bilet jak zwykle, wybrać pozycję „Zapłać z Play” z listy metod płatności i zatwierdzić płatność PIN-em do aplikacji SkyCash – proste, szybkie i wygodne.

fot. Blog Play

Zakup biletu za każdym razem zostanie potwierdzony SMS-em i będzie wymieniony w historii aktywności w aplikacji Play24. Zakupione bilety pojawią się następnie na rachunku Play w sekcji opłaty pobrane na rzecz osób trzecich i zostaną opłacone razem z abonamentem. Wydatki są chronione limitem miesięcznym do wysokości 800 złotych.

Jednocześnie Play zapowiada, że pracuje nad dodaniem opcji dopisania do rachunku za telefon zakupu biletów z innych kategorii oferowanych przez SkyCash.

100 GB internetu za darmo w Play na kartę, ale jest haczyk

Promocja: 100 GB internetu za darmo w Play na kartę, ale jest haczyk

Źródło: Blog Play