fot. freestocks.org / Pexels

Promocja: 100 GB internetu za darmo w Play na kartę, ale jest haczyk

Wiedziałem, że w końcu to nastąpi, bowiem Play regularnie daje użytkownikom ofert na kartę darmowy internet i nie mogło być inaczej tym razem – w końcu mamy lato. Klienci operatora nie muszą specjalnie się natrudzić, aby odebrać darmowy pakiet 100 GB na filmy i muzykę.

Play rozdaje gigabajty na prawo i lewo

Fajnie jest być klientem tej sieci, nawet jeśli największym minusem oferty na kartę jest brak darmowych rozmów i SMS-ów oraz internetu w roamingu (z jednym wyjątkiem – jest nim taryfa Solo L). 30 kwietnia 2019 roku zakończyła się bowiem promocja, w ramach której użytkownicy mogli otrzymać za darmo po 10 GB internetu przez trzy miesiące, więc w sumie aż 30 GB.

Reklama

Podobną ofertę przygotowano również latem 2018 roku. Co ciekawe, po 10 GB miesięcznie dostawali wyłącznie klienci, którzy aktywowali promocyjny pakiet za pośrednictwem aplikacji Play24. Co, którzy zrobili to za pomocą kodu, otrzymywali tylko po 5 GB, a więc aż o połowę mniej.

100 GB internetu od Play na filmy i muzykę w prezencie

W związku w powyższym spodziewałem się, że Play wkrótce poinformuje o kolejnej promocji, w ramach której będzie można dostać darmowe gigabajty. Nie spodziewałem się jednak aż takiego gestu, bowiem tego lata użytkownicy ofert na kartę mogą odebrać paczkę aż 100 GB internetu zupełnie za darmo.

Okazuje się jednak, że jest jeden haczyk – promocyjny pakiet można wykorzystać wyłącznie w aplikacji YouTube. Z jednej strony to spore ograniczenie, lecz z drugiej 100 GB wystarczy na obejrzenie wielu filmów i posłuchanie masy piosenek – nie wątpię, że szczególnie w wakacje taki prezent się przyda.

Jak włączyć pakiet 100 GB za darmo w Play na kartę?

Zacznijmy od tego, że z promocji tej mogą skorzystać użytkownicy ofert:

  • Play na Kartę,
  • Play na Kartę Lubię to!
  • Formuła Play na Kartę,
  • Play na Kartę Rok Ważności Konta,
  • Play na Kartę odNOWA,
  • RBM SieMa na Kartę,
  • RBM SieMa na Kartę PL,
  • Internet na Kartę w Play.

Promocyjny pakiet można włączyć na dwa sposoby. Albo za pośrednictwem aplikacji Play24 (poszczególne kroki możecie zobaczyć na poniższych zrzutach ekranu), albo za pomocą kodu *111*632*1#. Z kolei kodem *632# można sprawdzić ile jeszcze gigabajtów zostało do wykorzystania.

Ważne: pakiet można wykorzystać do 30 września 2019 roku włącznie jedynie na terenie Polski i wyłącznie w aplikacji mobilnej YouTube.

Źródło: Blog Play