fot. Play

Nowość: Zapłać za parking przez SMS i dopisz do rachunku w Play

Nie ma sposobu, aby uniknąć konieczności ponoszenia opłat za parkowanie w strefie płatnego parkowania. Dziś płacić za postój można nie tylko w tradycyjny sposób w parkometrze, ale także za pomocą aplikacji. Od teraz dochodzi do tego także możliwość doliczenia należności do rachunku w Play.

Mobilny parking z Play w ponad 70 miastach

Opcja ta z pewnością przypadnie do gustu osobom, które nie chcą bawić się w instalowanie dodatkowych aplikacji, zakładanie konta i przechodzenie całej tej procedury. Klienci Play, którzy korzystają z oferty na abonament, mogą skorzystać z funkcji Dopisz do rachunku i właśnie w ten sposób opłacać postój w strefie płatnego parkowania w ponad 70 różnych miastach – ich dokładny wykaz możecie zobaczyć poniżej.

fot. Mobilny Parking

Zasada działania jest bardzo prosta: podczas pierwszego parkowania należy wysłać SMS o treści START pod bezpłatny numer 80555 i przeprowadzić szybką konfigurację, polegającą m.in. na aktywowaniu usługi i podaniu numeru rejestracyjnego pojazdu. Po zakończeniu postoju wystarczy wysłać SMS o treści STOP pod ww. numer. Każde kolejne parkowanie ograniczy się już tylko do wysłania SMS-ów START i STOP.

Należy jednak pamiętać, aby umieścić za szybą w widocznym miejscu identyfikator mobiParking (do pobrania i wydrukowania ze strony SkyCash – PDF) lub po prostu kartkę z napisem „mobiParking”, gdyż w przeciwnym razie kontroler może wystawić mandat.

fot. Mobilny Parking

Innym sposobem, aby skorzystać z nowości wprowadzonej przez Play, jest odnalezienie na Messengerze kanału o nazwie Mobilny Parking – po konfiguracji, którą pomaga przeprowadzić przygotowany chatbot, wystarczy wysłać wiadomość o treści START lub STOP, w zależności od tego, czy ktoś dopiero zaczyna, czy już kończy postój.

Opłata za każde parkowanie, która zostanie naliczona zgodnie z obowiązującym w danym mieście cennikiem, będzie doliczona do rachunku w Play. Pierwsze 14 dni korzystania z usługi jest bezpłatne, natomiast później kosztuje to 4,99 złotych miesięcznie. Cena ta nie obejmuje jednak opłat za parkowanie – jest to tylko abonament pozwalający korzystać z usługi.

Przy okazji Play informuje, że w kolejnym kroku planowane jest dodanie płatności w ciężar rachunku telekomunikacyjnego w aplikacji mobilnej SkyCash dla parkowań i biletów komunikacji miejskiej, a w przyszłości udostępnione zostaną inne usługi biletowe (np. bilety do kina).

W przyszłości dopisać do rachunku telefonicznego opłaty za parkowanie będą mogli także abonenci sieci Orange, Plus i T-Mobile.

Źródło: Blog Play, Mobilny Parking