Play logo
źródło: Pixabay / Pexels

Ważne nowości w Play na Kartę

Play przygotował dwie nowe usługi dla klientów taryf na kartę. Zarówno jedna, jak i druga powinna spotkać się z bardzo ciepłym przyjęciem użytkowników tych ofert. Jak z nich skorzystać?

Cykliczne doładowanie konta w Play na kartę

Play jest kolejnym operatorem w Polsce, który wprowadza usługę tego typu. Wcześniej podobne uruchomili Plus i Orange, aczkolwiek w przypadku Orange na kartę autodoładowanie konta działa nieco inaczej niż w Plusie.

cykliczne doładowanie konta w Play na kartę
źródło: Play

Doładowania cykliczne w Play na kartę zapewniają duży komfort i jednocześnie dają ogromną swobodę. Po pierwsze, raz skonfigurowana usługa działa później w pełni automatycznie, ale w razie potrzeby oczywiście można ją zmodyfikować.

Operator zapewnia, że konfiguracja cyklicznego doładowania jest „niezwykle łatwa” – odbywa się za pomocą aplikacji Play24. Klienci ofert na kartę mają do wyboru trzy opcje:

  • doładowanie raz w miesiącu – można wybrać konkretny dzień, w którym konto zostanie zasilone, a także stałą kwotę doładowania;
  • doładowanie, kiedy konto straci ważność – tutaj podaje się jedynie kwotę, jaką konto ma być uzupełnione;
  • doładowanie, gdy odnawia się cykliczny pakiet/usługa – w tym przypadku dzień przed odnowieniem konto zostanie zasilone kwotą równą cenie pakietu/usługi.

Konto doładowywane jest automatycznie przez PayU. Klient za każdym razem otrzymuje wiadomość SMS z potwierdzeniem doładowania, a także wtedy, gdy się ono nie powiedzie, ponieważ na koncie, z którego miała zostać pobrana płatność, nie ma wystarczającej ilości pieniędzy.

Bonusy za doładowanie konta

Operator podkreśla również, że od doładowań cyklicznych nie jest pobierana żadna prowizja. Co więcej, przygotowano też specjalną promocję dla klientów. Osoby, które skorzystają z usługi i będą zasilać konto kwotą przynajmniej 10 złotych, otrzymają w prezencie pakiet 10 GB internetu na 5 dni po każdym doładowaniu cyklicznym.

Jednocześnie klienci, którzy jednorazowo doładują konto w aplikacji Play24 lub przez stronę internetową operatora, dostaną z kolei za darmo pakiet 5 GB internetu, także ważny przez 5 dni.

Promocja będzie obowiązywać do 31 stycznia 2022 roku w taryfach Play na Kartę, Formuła Play na Kartę, Play na Kartę Rok Ważności Konta i odNOWA.

Płatność za gry ze sklepu Microsoft Xbox w ofertach na kartę i MIX

Klienci abonamentowi już od ponad trzech lat mogą dopisywać do rachunku telefonicznego płatności za gry ze Sklepu Microsoft i Xbox Store. Od teraz z podobnej usługi mogą skorzystać również użytkownicy ofert na kartę i MIX, z tą jednak różnicą, że płatność za grę zostanie pobrana ze środków z ich konta.

W ofertach na kartę należy wybrać metodę płatności „Telefon Komórkowy”, a następnie wybrać z listy „PLAY NA KARTĘ” i wpisać swój numer telefonu. Płatność autoryzowana jest kodem PIN, który operator prześle w wiadomości SMS. Każda płatność musi być potwierdzona hasłem do konta Microsoft.

Aktualnie w ten sposób można zapłacić w sklepach Microsoftu za każdą grę lub dodatek, których wartość nie przekracza 230 złotych.