Xbox podnosi ceny Game Passa! Ile zapłacimy?

Człowiek czasami się łudzi, że lato będzie ciepłe i przyjemne, kelner nigdy nie zrobi złej kawy, a ceny za subskrypcje nie zmienią się ani o grosz. Niestety, później przychodzi twarde zderzenie z rzeczywistością, a Xbox ogłasza nowe ceny za Game Pass.

Najpopularniejszy abonament?

Co prawda moja lista znajomych nie jest jakaś zatrważająca, ale wśród tych, którzy są graczami, nie spotkałem ani jednej osoby, która choćby raz nie zapłaciła za Xbox Game Pass. Ogromna, zmieniająca się biblioteka gier, okazje, by ograć niektóre tytuły w dniu premiery, cloud gaming – cud, miód i orzeszki.

Dotychczas przyjemność korzystania z Game Passa kosztowała polskich graczy 29,99 złotych za wariant Core i 39,99 złotych za poziom „PC”. Najbardziej wypasiony Game Pass Ultimate wymagał od nas uszczuplenia konta o 62,99 złotych. Niestety, usługę czekają zmiany, o czym poinformowano nas na oficjalnej stronie dotyczącej aktualizacji subskrypcji.

Xbox Game Pass – cena od 10 lipca 2024 roku

Pierwszą kwestią poruszoną we wpisie są zmiany w cenniku. Od 10 lipca 2024 roku obowiązują nowe ceny za Game Pass Core, PC oraz Ultimate. Istniejących członków Xboxowej rodziny opłacających abonament cyklicznie podwyżka dosięgnie dopiero 12 września 2024 roku.

Jak kształtują się nowe ceny? Zaczynając od dobrej wiadomości – według oficjalnego dokumentu, Polska, wraz z Danią i Szwajcarią jako jedyne zachowają stare ceny za Game Pass Core wykupiony na 12 miesięcy – w naszym przypadku jest to 249 złotych za cały rok. PC Game Pass czeka natomiast podwyżka z 39,99 na 47,99 złotych. O wiele boleśniej patrzy się na nową cenę Game Pass Ultimate – zamiast 62,99 złotych miesięcznie, z naszej karty będzie znikać 73,99 złotych, co oznacza podwyżkę rzędu 11 złotych!

Oprócz tego Xbox wygasił subskrypcję „Game Pass na konsolę”. Dopóki nie anulujecie płatności cyklicznych, będzie mogli ją cały czas opłacać. Od 13 września maksymalny okres przedłużenia tej subskrypcji poprzez kody będzie wynosić 13 miesięcy. Liczba dostępnych opcji się nie zmieni i w miejsce odchodzącego abonamentu pojawi się Game Pass Standard. Na razie Microsoft wspomina jedynie o cenie w okolicach 14,99 dolarów (~59 złotych).

Oczywiście możliwe są różne sposoby, aby np. wykupić subskrypcję na pół roku w cenie niższej niż zakładałby cennik Xboxa. Pomagają w tym różne serwisy, które nietrudno znaleźć w sieci. Z pewnością jednak również i one podniosą niedługo ceny.

A dopiero co cieszyliśmy się z debiutu Xbox TV na Amazon Fire TV