Mobilny Outlook z Dark Mode na nowych grafikach. Zmiany trafią na Androida i iOS-a

Jednym z wyraźniejszych trendów widocznych w projektowaniu interfejsów jest dodawanie opcjonalnego ciemnego motywu. Dotyczy to zarówno aplikacji, stron internetowych, jak i całych systemów operacyjnych. Do coraz liczniejszego grona oprogramowania z Dark Mode dołączy niebawem Outlook w wydaniu na Androida i iOS-a.

Dark Mode coraz popularniejszy

Dziwne, że producenci oprogramowania, po wcześniejszym stosowaniu przesadnie białych interfejsów, dopiero teraz zauważyli korzyści płynące z wdrażania ciemniejszych kolorów. No cóż, lepiej teraz niż wcale. Tym bardziej, że nawet najwięksi „rzucili się” na ciemne motywy, co powinno odczuć naprawdę spore grono użytkowników.

Reklama

Systemowy Dark Mode trafi na wiele urządzeń z Androidem wraz z nadchodzącą wersją Q. Ciemniejsze kolory to również jedna z głównych nowości w iOS 13. Jaśniejsze kolory można już wyłączyć w Windows 10, a także w macOS. Co więcej, Dark Mode dostępny jest w Google Chrome i innych przeglądarkach internetowych, a także w wybranych mobilnych aplikacjach. To dopiero początek zmian, bowiem wkrótce opcjonalny ciemny motyw powinien pojawić się w wielu innych apkach i stronach internetowych.

Microsoft także lubi ciemne kolory

Nowy Outlook w przeglądarce właśnie trafia do wszystkich użytkowników. Wraz z przebudowanym interfejsem, otrzymał on opcjonalny ciemny motyw. Niebawem białe tło będzie można również zastąpić w przypadku Outlooka w wersji na Androida i iOS-a.

Jak informuje serwis Windows Central, mobilna aplikacja Microsoftu wkrótce pozwoli na włączenie Dark Mode. Odpowiedni przełącznik znajdzie się w ustawieniach. Po aktywowaniu nowego schematu, ciemne kolory pojawią się na ekranie głównym, a także w menu nawigacyjnym i ustawieniach aplikacji.

(fot. Windows Central)

Wygląd zostanie dostosowany do Dark Mode dostępnego już w webowym Outlook. Należy więc spodziewać się ciemnoszarych elementów umieszczonym na czarnym tle. Oczywiście nie zabraknie innych kolorów, które pozwolą na wyróżnienie ważnych części interfejsu.

Serwis Windows Central dostarczył grafik, które mają przedstawiać faktyczny wygląd Dark Mode w mobilnym Outlooku. Trzeba przyznać, że wygląda to całkiem dobrze. Niestety, nie wiemy kiedy zmiany trafią do wszystkich użytkowników.

źródło: Windows Central