Nowy Microsoft Outlook w przeglądarce niebawem trafi do wszystkich użytkowników

We wrześniu ubiegłego roku Microsoft rozpoczął testowanie nowej wersji webowego Outlooka. Minęło kilka miesięcy, testerzy mogli wypróbować całą masę nowych rzeczy, by nareszcie trafiły one do odświeżonego klienta poczty e-mail.

Nowości łączą ze sobą funkcje poczty e-mail, jak też Kalendarza programu Outlook. Skrzynka odbiorcza została podzielona na kategorie. Jeśli zechcemy, dołączymy do nich własne – na przykład osobny folder na wiadomości od jednego kontaktu. Jeśli nie mamy czasu na przeczytanie wiadomości, możemy ją łatwo odłożyć na później. Można także skorzystać z wygodnego skrótu do tworzonej przez nas Wersji roboczej maila, i odłożyć ją do zakładki, podczas gdy będziemy szukać dodatkowych informacji w skrzynce odbiorczej. Outlook zyskał także tryb ciemny czy możliwość dodawania emoji czy GIF-ów bezpośrednio z poziomu programu.

Reklama

Inne usprawnienia dotknęły Kalendarz. Zmodyfikowano panel wyszukiwania słów kluczowych, poprawiono widok tygodniowy, dzięki czemu użytkownik może podejrzeć nie tylko aktualnie przeglądany tydzień, ale także sąsiednie. Tworzenie nowych wydarzeń także wydaje się być prostsze niż wcześniej. Spotkania można zorganizować w postaci konferencji Skype lub wybrać spośród kilku innych opcji. Outlook.com doczekał się także ulepszeń w segmencie Zadań, które synchronizują się z aplikacją To-Do czy Microsoft Plannerem.

Nowe funkcje powinny pojawić się w przeglądarkowej wersji poczty jeszcze w tym miesiącu. Aktualizacja będzie zapewne udostępniana regionami, więc możemy jeszcze chwilę poczekać, zanim trafi do nas.

źródło: Neowin