Orange 5G logo
źródło: Orange

Orange sprzedaje coraz więcej smartfonów 5G. Które są najczęściej kupowane?

5G sukcesywnie przestaje być jedynie ciekawostką, a staje się technologią dostępną dla coraz większej liczby użytkowników. Jak podaje Orange, sprzedaż smartfonów obsługujących sieć piątej generacji szybko rośnie. Operator podał też listę najczęściej wybieranych przez klientów modeli.

5G w Orange

Orange uruchomiło technologię 5G w dniu 1 lipca 2020 roku, czyli cztery miesiące temu. Oferta operatora bardzo szybko wzbogaca się o kolejne smartfony, które obsłużą ten standard łączności – aktualnie jest ich już ponad 25.

Reklama

Zasięg sieci 5G można sprawdzić na interaktywnej mapie na stronie Orange, lecz trzeba wytężyć wzrok, ponieważ technologia ta jest dostępna wyłącznie w wybranych obszarach, choć nie tylko w większych miastach, bo też w mniejszych, jak Kielce, Rzeszów i Opole.

Orange sprzedaje coraz więcej smartfonów 5G. Które są najczęściej kupowane?

Jak już wspomniałem, operator ma obecnie w ofercie już ponad 25 różnych smartfonów, które obsługują oferowaną przez niego technologię 5G (na częstotliwości 2100 Hz, w paśmie n1). Jest ona dostępna zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych, a także w Orange Flex.

Jak podaje rzecznik operatora, Wojciech Jabczyński, aktualnie sprzedaż smartfonów z modemami 5G stanowi już kilka procent sprzedaży wszystkich smart-telefonów i szybko rośnie – we wrześniu, względem sierpnia 2020 roku, aż o 39%.

Poznaliśmy też modele, które cieszą się największą popularnością wśród klientów. Są to Samsung Galaxy S20+ 5G, Xiaomi Mi 10 Lite 5G i Samsung Galaxy S20 Ultra 5G.

Czyżby klienci uwierzyli w magię 5G?

Podawane przez Orange niewątpliwie są interesujące i robią wrażenie, lecz ciekawe, dla jak dużej części klientów możliwość dostępu do technologii 5G jest kluczową kwestią przy wyborze nowego smartfona. W sprzedaży pojawia się bowiem coraz więcej modeli z modemami 5G i wkrótce przestanie on być dodatkiem, a stanie się standardem (na taki krok zdecydowało się już Apple).

Może to nastąpić nawet szybciej niż upowszechnienie się sieci 5G, przynajmniej w Polsce. Wciąż bowiem czekamy na ogłoszenie kolejnej aukcji częstotliwości, przeznaczonych stricte dla tej technologii (najpierw 3,4-3,8 GHz) – dopiero po jej zakończeniu technologia 5G może zacząć być udostępniana na szeroką skalę.

Te newsy mogą Cię zainteresować: