Orange 5G logo
źródło: Orange

Orange sprzedaje coraz więcej smartfonów 5G. Które są najczęściej kupowane?

5G sukcesywnie przestaje być jedynie ciekawostką, a staje się technologią dostępną dla coraz większej liczby użytkowników. Jak podaje Orange, sprzedaż smartfonów obsługujących sieć piątej generacji szybko rośnie. Operator podał też listę najczęściej wybieranych przez klientów modeli.

Reklama

5G w Orange

Orange uruchomiło technologię 5G w dniu 1 lipca 2020 roku, czyli cztery miesiące temu. Oferta operatora bardzo szybko wzbogaca się o kolejne smartfony, które obsłużą ten standard łączności – aktualnie jest ich już ponad 25.

Zasięg sieci 5G można sprawdzić na interaktywnej mapie na stronie Orange, lecz trzeba wytężyć wzrok, ponieważ technologia ta jest dostępna wyłącznie w wybranych obszarach, choć nie tylko w większych miastach, bo też w mniejszych, jak Kielce, Rzeszów i Opole.

Orange sprzedaje coraz więcej smartfonów 5G. Które są najczęściej kupowane?

Jak już wspomniałem, operator ma obecnie w ofercie już ponad 25 różnych smartfonów, które obsługują oferowaną przez niego technologię 5G (na częstotliwości 2100 Hz, w paśmie n1). Jest ona dostępna zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych, a także w Orange Flex.

Jak podaje rzecznik operatora, Wojciech Jabczyński, aktualnie sprzedaż smartfonów z modemami 5G stanowi już kilka procent sprzedaży wszystkich smart-telefonów i szybko rośnie – we wrześniu, względem sierpnia 2020 roku, aż o 39%.

Poznaliśmy też modele, które cieszą się największą popularnością wśród klientów. Są to Samsung Galaxy S20+ 5G, Xiaomi Mi 10 Lite 5G i Samsung Galaxy S20 Ultra 5G.

Czyżby klienci uwierzyli w magię 5G?

Podawane przez Orange niewątpliwie są interesujące i robią wrażenie, lecz ciekawe, dla jak dużej części klientów możliwość dostępu do technologii 5G jest kluczową kwestią przy wyborze nowego smartfona. W sprzedaży pojawia się bowiem coraz więcej modeli z modemami 5G i wkrótce przestanie on być dodatkiem, a stanie się standardem (na taki krok zdecydowało się już Apple).

Może to nastąpić nawet szybciej niż upowszechnienie się sieci 5G, przynajmniej w Polsce. Wciąż bowiem czekamy na ogłoszenie kolejnej aukcji częstotliwości, przeznaczonych stricte dla tej technologii (najpierw 3,4-3,8 GHz) – dopiero po jej zakończeniu technologia 5G może zacząć być udostępniana na szeroką skalę.

Te newsy mogą Cię zainteresować: